Öğrenci Evlerinde Sık Yaşanan 10 Sorun

9052

İlkokul ve liseyi bitirdikten sonra mahallenizden, evinizden hatta şehrinizden uzak yerlere üniversite okumaya gittiniz ve muhtemelen ilk seneyi yurt odalarında geçirdikten sonra 2-3 kafa dengi arkadaş ev tutmaya karar verdiniz. İlk 1-2 ay her şey tozpembeyken, yavaş yavaş grileşti.. İşte öğrenci evinde kalan hemen hemen herkesin hatırlayacağı sorunlar.

 

#1 Yine mi makarna? -Yemek Sorunu

166481_492730565535_707135535_5873069_2953381_n

Yemek yapmak büyük sorun. Hele erkek öğrenci eviyse.. Yemek yapmaya üşenmek, yemek yapmamayı becerememek ile birleşirse facia. Yaptığınız yemek beğenilmezse sinirlenirsiniz. Siz yemek yaparken biri sofrayı kurmazsa söylenirsiniz. Kötü bir durum, kardeş kardeş yapın yemeklerinizi.

 

#2 Sıra kimde? -Bulaşık Sorunu

B839E0512B03937DBEA4D8B71F52098C

 

Hadi yemeği bir şekilde hallettiniz. E bulaşık sırası kimde? Her öğrenci evinde, ilk kararlaştırılan şey bulaşık sırasıdır. Sıranın doğru düzgün işlediği hiç bir evde görülmemiştir. Sıra karıştıktan sonra herkes topu birbirine atarak, mutfağın savaş alanına dönmesine sebebiyet verilir.

 

#3 Çorap halıya mı yapıştı? -Temizlik Sorunu

95813_0

Anneniz her gün yatağınızı topluyordu değil mi? Yataklarınız toplanıyordu.. Bitti o devir. Tabi yeni eve taşınmanın verdiği gazla ilk alışverişte vileda kovaları, camsiller, çekpaslar alındı. Taşınırken farkına varacaksınız bazılarını hiç kullanmamışsınız bile. Siz alışacaksınız kire, pasa. Ama eve gelen bir insanoğlu günün birinde size şunu diyecek; “çorabım halıya yapıştı”.

 

#4 Yarın son ödeme günü. -Fatura, Kira vs. Sorunu

doğal-gaz-faturası_442022

İstediğiniz kadar hesap kitap yapın. Aya 100 tl ile de başlasanız 1000 tl ile de başlasanız faturalar son güne kalacak ve bir şekilde bunun sıkıntısını çekecek sorununu yaşayacaksınız. Fatura ödemek aklınıza son gün gelecek ve o gün etekleriniz tutuşacak. Ama siz siz olun kirayı geciktirmeyin, ev sahibini kızdırmak istemezsiniz.

 

#5 Iyyyyyy -Kıl Tüy Sorunu

 

29a8e25cda434f0394d7ef3a7d7413d8

Duşta, lavobada, yerlerde her taraf kıl olacak. Bu sefer kız tarafı daha dezavantajlı. Buna alışın beyler bayanlar. Birilerinin kıllarını göreceksiniz 3-4 sene. Yeri gelecek gidere dolanacak, yeri gelecek bir poşet yardımıyla o kılları almak zorunda kalacaksınız. Herkes kendi kılına sahip çıkarsa, kimse kimsenin kılına maruz kalmak zorunda kalmaz.

 

#6 Ya ne indiriyorsun gene? -Torrent Sorunu

utorrent-utorrent-06-700x510

Eve muhakkak internet bağlatılır lakin o internette herkesin mutlu mutlu gezinmesi çok zordur. İlla biri torrentten bir şey indiriyordur. Belki Game of Thrones’un yeni bölümü çıkmıştır, belki Brazzers şifresi yoktur, belki canı oyun oynamak istemiştir. Bilemeyiz, bunu çok sorun etmeyin dostlar.

 

#7 Şu yastığı ver bari. -Yatak Sorunu

ogrenci-evi-battaniyeli-uyuyan-bir-takim-adamlar

Eve 3 kişi çıkmış olabilirsiniz ama sene sonuna doğru veya final dönemlerinde o evde 9-10 kişi kaldığı zamanlar olacak. Buna hazırlıklı olmayan ev sakinleri de ne yapacağını şaşıracak. E 9 battaniye yok, siz şunu örtün. Yastık yok, montunuzu yastık yapın. Zor.

 

#8 Burası soğuk laaaaaan. -Isınma Sorunu

maxresdefault

Neyse ki şimdiki çoğu evler doğalgazlı. Ama sıkıyosa ibreyi 3’e getirsene delikanlı… Fatura korkusundan bırak kombiyi açmayı, yanından bile zor geçilir. Evde montla dolaşılır, battaniyeler havada uçuşur. Siz en iyisi kişi başı 2 şer paket az sigara içip biraz ısının gençler.

 

#9 Ya bu sucuk nerede? -Alışveriş Sorunu

ev-sahibine-göre-öğrenci-evi_643042

 

Ay başında alışveriş listeleri yapılır. BİM’den alışverişler yapılır. En ucuz sucuk, peynir, yağ, makarna, çorba vs. alınır. Ama daha ikinci günden sucuk, peynir vs. bitince bunların hesapları yapılmaya başlanır. Nasıl biter abi sucuk 2 günde? Abi daha peyniri alalı 1 hafta olmadı ya? Yavaş yavaş buzdolabı rafları benim-senin diye ayrılmaya başlar. Ama yapmayın, en nihayetinde 30 günün 20 günü makarna yiyeceksiniz.

 

#10 Ya haftanın 4 günü bizde kalıyor sinir oluyorum. -Sevgili Getirme Sorunu

kizli-erkekli-ayni-evde-oturabilmenin-4-yolu141848447cd9480aaa74

Sevgilinizi ev arkadaşlarınızla tanıştırdınız, gayet iyi anlaştılar. Eve gelip gitmeler arttı ve neredeyse evin yeni sakini olacak kadar kalmaya başladı. Siz hep beraber çok iyi geçindiğini düşünseniz bile, ev arkadaşınız bir yerlerde birilerine, “ya Pelinsu’nun sevgilisi her gün bizde ama bıktım artık” diyor. Abartmayın. Haftada 3 günü geçirmeyin. Ev arkadaşınız ne kadar rahatsız olursa olsun, sizi kırmamak adına size söyleyemez, söylemedikçe birikir. Patlaması fena olur. Aman diyelim.

 

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir