Netflix Dikkat Çeken Zombi Ekspresi Filmini Arşivine Ekledi

655

Güney Kore yapımı olan zombi temalı Train to Busan (Zombi Ekspresi)  filmi, daha önce çok fazla ön plana çıkmamış iken, Netflix platformunda yayınlanınca bir anda dikkatleri üzerine çekti. Zombi temalı sayısız film ve dizi çekilirken, bu tarz filmlere olan ilginin yoğunluğunu fark eden yapımcılar ise genellikle ABD şirketleri olmuştur.

Özellikle son dönemde başarılı gişe hasılatına sahip zombi temalı film ve diziler arasında Ölümcül Deney, Yürüyen Ölüler, Dünya Savaşı Z ve Ben Efsaneyim gibi yapımlar ön plana çıktı. Bu filmler arasına geçen sene katılan yeni bir film ise birçok kişinin gözünden kaçtı. Güney Kore yapımı olan Train to Busan adlı film Netflix’de yayınlanınca bir anda bu türde önemli bir filmin atlandığı fark edildi.

Türkçeye Zombi Ekspresi şeklinde çevrilmiş olan film zombi konulu filmler arasında izleyebileceğiniz en kaliteli yapımlardan biri olarak dikkat çekiyor. Filmi izleyenler tarafından yapılan yorumlar da bu değerlendirmeyi destekler niteliktedir. Filmin hikâyesi çoğu izleyiciyi tatmin edecek seviyede bulunuyor. Filmin konusuna gelince, yıkıcı bir virüs Güney Kore ülkesini etkisi altına alır. Bu esnada başkent Seul’den metropol şehir olan Busan’a gitmekte olan bir trenin yolcuları hayatta kalma mücadelesi vereceklerdir.

Netflix son zamanlarda bu türdeki az bilinen başarılı filmleri arşivine dâhil etmeye devam ediyor. Filmin Netflix’de yayınlanmasından beri filmi izleyen binlerce kişi sosyal medyada film hakkındaki olumlu görüşlerini paylaşıyor.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir