Nefret Edilen Önemsiz Şeyler

1902

Hayatımızda, çok küçük ayrıntılar vardır. Ama öyle nefret edilesi küçük ayrıntılar vardır ki, ve bu ayrıntılar tüm insanlığı öyle bir ortak noktada buluşturur ki, “aynen ulan, ben de nefret ediyorum” dersiniz. İşte karşınızda hayatımıza bir bir nefret tohumları eken o önemsiz şeyler..

 

#1 Tuvalet kağıdının yukardan değil de alttan çekilerek koparılacak şekilde ters asılması..

tuvaley kağıdı sonbisey

Analar, babalar, öğrenciler, temizlik görevlisi ablalar/abiler, ne olursunuz şu tuvalet kağıtları üste gelecek gibi, fotoğraftaki gibi asalım. Hijyen düşmanı tuvaletlerde, bizi süründürmeyin..

 

#2 Açılmamış antep fıstığı..

acilmayan-antep

Şimdi bakın, bu meretin kilosu 50 tl.. 1 tanesine bile zeval getirmeyiz. Bu uğurda nice dişler kırıldı, niceleri sızladı. Taşla kırsan ezilecek.. Tam bir atsan atılmaz, kırsan dişin razı değil durumu.. Allah sabır versin.

 

#3 Form doldururken ilk satıra ad-soyad yazıp akabinde soyad için ayrılmış özel bir satır olduğunun farkedilmesi..

adı soyadı

Ne olur tükenmez kalem ile yazmış olmayın, insanın boynuna urganı bağlayası geliyor. O güzelim, kalınca kağıdı nasıl da ilk dakikadan kirletiyoruz. Ay lanet olsun!

 

#4 Yürüyen merdivenin merdiveni ile el bandının aynı hızda gitmemesi..

Yürüyen Merdiven

Bakın bi de bunun biraz gidip gidip duraksayan hali var. Eminim ki denk gelmişsiniz, sanki bandı biri çekiyormuş gibi. Ulan onca merdiveni ben banda yaslanarak gidemeyecek miyim?

 

#5 Yan dönmüş battaniyenin uzun tarafını bulamamak..

battaniye

Uzanırsın, ohh çekersin battaniyeyi üstüne, ayakların açıkta kalır, çevirirsin.. lan yine biyerin açıkta kaldı!! Battaniyenin bi ucundan tutup ayaklarınla vura vura düzeltmeye çalışırsın ama yok olmaz. Nefretlik!

 

#6 Islak mendil kutusundan bir tane ıslak mendil almaya çalışırken sürekli birden fazla ıslak mendilin gelmesi..

ıslak mendil

Tek seferde bir tane çıkarmayı başarabilen var mı? Dünyanın en zor işlerinden bir tanesi. Çıkan ikinci mendili, içeri sokuşturmaya çalıştırmaktan da bir ömür solar…

 

#7 Yolda vedalaşılan kişiyle aynı yönde yürümek..

vedalaş

Lan ya hahaha.. Şu an bile sinirleriniz bozulmadı mı? Tarifsiz bir duygu..

 

#8 Yana çeken ayarsız süpermarket arabaları..

araba

Şu arabanın orantısını nasıl ayarlıyorsunuz? O daracık koridorlarda nasıl sürüyorsunuz? Nefret edilesi bir çalışma prensibi var. Sürekli sağa sola kayar. Uzak durun..

 

#9 Hapşırığın kaçması..

hapsirik_2

Hangimiz bakmadık ışığa çılgınlar gibi? Kaçmasın ne olur ya, hapşırmak bir dert, hapşırık kaçmasın diye suratı soktuğumuz hal ayrı bir dert.

 

#10 Video reklamları..

video-reklam-siteleri

Ulan alt tarafı 40 saniye video izleyeceğiz, 50 saniye video koyup, kenarada 30 saniye sonra bu reklamı geçebilirsiniz diye sayaç koyuyorsunuz, allak bullak oluyoruz anasını satayım.. Yapmayın ne olur 🙁

 

Kaynak

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir