Nazlı Çelik’ten HDP’li Vekile Canlı Yayında Sert Yanıt!

1319

Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik, geçtiğimiz günlerde Hakkari Yüksekova’da yaşanan olaylar ve gerçekleştirilen operasyonlar hakkında, bölgeye bizzat giderek bir haber yayınlamıştı.images (1)

Haberde, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarınca teröristlere operasyon düzenleniyordu ve terör örgütü PKK’nın yerleştirdiği mayın ve tuzaklar kontrollü bir şekilde imha ediliyordu.unnamed

HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, yayınlanan bu haber hakkında, Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım’ın yanıtlaması talebiyle meclise soru önergesi vermişti.
Ayrıca, Nazlı Çelik’i şu sözlerle itham etmişti:

“Görüntüler alan ve 7-8 Nisan 2016 günlerinde Star TV ana haber bülteninde servis eden Nazlı Çelik’e çok sayıda JÖH ve PÖH timlerinin eşlik ettiği görülüyor. İddia edilene göre çatışma süsü verilen bir yerde, çatışma yaşanıyormuş gibi güvenlik güçleri hareket etmekte ve adı geçen gazeteci de bunu çekerek haber yapmıştır. Operasyon süsü verilen yerde Türkiye halkları kanı üzerinden reyting oranlarını yükseltmek için bir evde bomba patlatılarak yerle bir edildiği görüntülerde de yansımaktadır.”

Bu sert ithamlar üzerine Nazlı Çelik, canlı yayında Yüksekova haberini tekrar tekrar yayınladı ve açıklamalarda bulundu. Olayların düzmece olmadığını videoyla destekler biçimde ekranlara getirdi. Ayrıca, HDP’li vekile çok sert sözlerle yanıt verdi. Konuşmada geçen en can alıcı yer ise şöyle:

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-04-14 18:08:33Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

“Bu anonsu çektiğim sırada duvarın diğer tarafından çatışma sesleri geliyordu, dahasını söyleyeyim maalesef çatışma sesleri hiç eksik olmuyordu. Ve bu görüntüdeki yer Hollywood’da film seti değil, asker ve polisler de figüran değil, çevredeki binaların üzerindeki delikler de matkap deliği değil. Onlarca şehidin verildiği, pek çok teröristin öldürüldüğü Yüksekova’nın ta kendisi.”

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir