Mutlaka izlenmesi gereken diziler

1679
lucifer dizisi
lucifer dizisi

Yazıma hoş geldin değerli okurum.Bugün sana mutlaka izlenmesi gereken diziler , en iyi dizi önerileri , yabancı dizi önerileri ile ilgili öneriler yapacağım. Tam bir dizi canavarısın ve Friends’den HIMYM’a, Supernatural’den Walking Dead’e, Fringe’den The Big Bang Theory’ye kadar tüm dizileri yalayıp yuttun ve artık farklı bir dizi mi arıyorsun? Öyleyse okumaya devam et ve yeni bir diziyi, yemeden içmeden takip edilecek, yeni sezonlarını sabırsızlıkla bekleyebileceğin bir diziyi tanıtacağım.

KONUSU VE TÜRÜ:

Bu yeni dizide ne ararsan var. Aşk, polisiye, heyecan, aksiyon,psikoloji ve tinsel eleştiri… 3.sezonu yayına henüz girmiş olan bu dizinin adı: Lucifer. Yani tanrıya kafa tutan bizim bildiğimiz cehennemin bekçisi cennetten kovulmuş melek olan şeytanın ta kendisi! Dizinin genel hatlarıyla polisiye olmasının yanında karakterler ve hikaye din konusunda ve dini motifler konusunda bilgili kişilerce anlaşılabilecek bir çok ayrıntı içeriyor. Eee ne de olsa şeytan ayrıntıda gizlidir öyle değil mi?.

HİKAYE:

Hikaye genel hatlarıyla şöyle: Lucifer, yani cehennemin bekçisi ve koruyucusu olan işkenceci meleğimiz sıkılmış ve babasının yaratmış olduğu dünyada bir tatile çıkmaya karar vermiştir. Elbette ki “City of Angels(melekler şehri)” olarak da bilinen Los Angeles’a yerleşir. LUX adında bir gece kulübü açar ve insanların derin arzularını açığa çıkartıp, onların tanrının koyduğu yasakları çiğnemesi  üzerine bir hayat yaşarken yolu dedektif Decker ile kesişiyor. Lucifer, dedektif Decker’ın yardımcısı olageliyor ve dizinin polisiye kısmı bu şekilde akıp gidiyor. birbirinden bağımsız görünen olaylar birbirine bağlanıyor. çok fazla spoiler vermeyelim dizi hakkında fakat izlemek kesinlikle çok zevkli.

KAST:

Dizinin kastından da biraz bahsedecek olursak Lucifer Morningstar karakterini canlandıran oyuncumuz Tom Ellis. Kim bu Tom Ellis diyorsan hani şu  ‘the place we go to hide (saklanacağımız yer)’, ‘miss conceptions (bayan düşünce)’, ‘unhitched (sağdıç)’ gibi filmlerde yer almış bir abimiz bu Tom Ellis. Kendisi baya baya yakışıklı, karizmatik ve garip bir cazibesi var. Eh Lucifer olmak bunu gerektirirdi herhalde. Gelelim başrol kadın oyuncumuz Dedektif Decker’a. Kendisi sarışın, duru bir güzelliği var. Evet duru, ateşli değil bununki. su gibi daha çok. Zıtlıkların uyumu söz konusu olsa gerek, çok hoş bir ikili ortaya çıkartıyorlar. Chloe Decker adındaki bu dedektifi ise Lauren German canlandırıyor. Yine kim bu Lauren German diyenler için hatırlatalım bu ablamız da ‘Hostel p2 (otel 2)’ , ‘a Walk to Remember (Uzaktaki anılar)’ ,’Dark Country (Karanlık ülke)’ gibi filmlerde oynamış. Neden bilmem Fringe dizisindeki Olivia Dunham hanım ablamızla zihnimde çok özdeşleşen bir karakterdir bu Dedektif Decker. Sanırım ikisinin de sarışın ve ikisinin de polis olmasından kaynaklı bir karışıklık bu. Yoksa kontrol ettim defalarca. Benzemiyorlar İsteyen baksın. neyse lafı fazla uzatmayalım Kevin ALejandro, Lesley Ann Brandt ve Psikolog rolunde bayılarak izlediğim hikayenin bana göre en ilgi çekici kısmı olan kadın Rachael Harris gibi bir çok oyuncudan oluşan bir kasta sahip olan dizi gelecek vaad ediyor.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir