Memduh Ün’ü Kaybettik

2218

Değeri bilinmeyen nice yönetmenler, oyuncular öldükten sonra akla geliyor. Yine bu isimlerden olan yönetmen Memduh Ün, 75 filme yönetmen olarak imzasını atmış saygın isimlerden. Ün, 1960 yılında “Ölüm Peşimizde” adlı filminde rol alan Fatma Girik’e aşık olmuştu. Ünlü çift, o günden sonra hiç ayrılmadı, ta ki ölüm onları ayırana kadar…

Yönetmen Memduh Ün Bodrum’da 95 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Memduh Ün’ün hayat arkadaşı Fatma Girik’in hemen hastaneye koştuğu, büyük üzüntü yaşadığı öğrenildi. Ünlü oyuncu Cüneyt Arkın, Memduh Ün’ün ölüm haberinin ardından yaptığı açıklamada “Memduh Ün çok özel bir insandı. Onunla ağabey-kardeş gibiydik. Devamlı sinema konuşurduk, sanat konuşurduk. Hayatı güzel yönünden alan bir insandı” diye konuştu. Oyuncu Süleyman Turan “Çok çok önemli bir sinema adamıydı. Sporcu yönü de vardı. Biliyorsunuz bir dönem Beşiktaş’ta futbol da oynadı. Sağlam bir kişilikti. Hepimize örnek oldu” dedi.

fft16_mf6173651

 

Filiz Akın: “Fatma’nın, sevenlerinin başı sağolsun”

Filiz Akın “Aksi görünüşünün ardında pamuk gibi bir kalbi vardı. Sinemada bir akım yaratmak istedi. Hiçbir zaman yeri doldurulmayacak. Fatma’nın, Memduh Bey’i çok sevenlerin başı sağolsun” diye konuştu.

Memduh Ün hayatını kaybetti işte ölüm nedeni

 

Baş hekimden yazılı açıklama:
Acıbadem Bodrum Hastanesi’nin Başhekimi Dr. Aydın Aksoy, ünlü Yönetmen Memduh Ün’ün ölümünün ardından yazılı açıklama yaptı. Açıklama şu ifadelere yer verildi:
 “Türk sinemasının büyük yönetmenlerinden Memduh Ün’ü, 16 Ekim 2015 Cuma günü, saat 10.38 itibariyle maalesef kaybettik. Kronik böbrek yetmezliği ve kronik solunum yetmezliği nedeniyle, 285 gündür tedavi gördüğü hastanemizin Yoğun Bakım Ünitesi’nde takip ve tedavisini sürdürüyorduk. Özellikle Memduh Ün’ün tedavi sürecinde yanı başında olan Fatma Girik’e, ailesine ve Türk halkına bu değerli insanı kaybettiğimizden dolayı duyduğumuz üzüntüyü belirtmek ve başsağlığı dilemek isteriz.”
memduh_un_yogun_bakimda_h33604_85f89
Tören İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi’nde
Ünlü yönetmenin vasiyeti üzerine Memduh Ün’ün önümüzdeki pazartesi günü İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi’nde saat 11.00’de yapılacak törenden sonra tekrar Bodrum’a getirileceği ve salı günü ikindi namazından sonra Torba Mezarlığı’nda defnedileceği öğrenildi. Bu arada Memduh Ün’ün cenazesi, saat 12.30’da Bodrum Belediyesi cenaze aracıyla Acıbadem Hastanesi’nden alınarak Konacık Mahallesi’ndeki Bodrum Belediyesine ait morga götürüldü.
732482
Kaynak: Milliyet

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir