Marvel’ın İlk Dizisi Daredevil ve Bilmeniz Gereken 5 Karakter

3481

Meraklılarının bildiği üzere Marvel film sektöründen sonra dizi sektörüne de el attı ve Netflix ortaklığıyla 2015 yılının ilk yarısında hayranlarının heyecanla beklediği “Daredevil”in ilk sezonunu yayınladı. Kahramanımız küçük yaşta geçirdiği bir kaza sonucu görme yetisini kaybetmiş ama diğer duyu organları fazlasıyla güçlenmiş bir avukattır. Babası başarısız bir boksçu ve oğlunun kavgadan uzak durmasını isteyen iyi bir babadır. Ama babası öldükten sonra kahramanımız dövüş sanatlarında oldukça uzmanlaşmıştır. Gündüzleri legal yollardan suçlularla savaşırken geceleri Daredevil kostümünü giyerek illegal yollara başvurmaktadır. Daha önce çekilen filmde Ben Affleck rolün altından hakkıyla kalkabilmişti. Dizi için düşünülen isim Charlie Cox, Daredevil fanlarını biraz endişelendirmişti. Ama Cox ilk sezonunda bu işin altından rahatlıkla kalkabileceğini gösterdi hatta dizi o kadar başarılı oldu ki ikinci sezon onayını da çoktan aldı. İzlemeyi düşünenler için bir fikir olur umarım.

Kısaca kahramanlarımızı tanıtacak olursak:

#1 Matt Murdock nam-ı diğer Daredevil

maxresdefault

Gözünden hiç çıkarmadığı güneş gözlüklerinin ona yakıştığını söylemek yerinde olacaktır heralde.

#2 Matt’in en yakın arkadaşı ve iş ortağı “Foggy Nelson”

maxresdefault (2)

Matt’le birbirlerine benzemeseler de çok iyi anlaşıyorlar. Foggy iyi bir avukat olmasının yanında iyi kalpli bir karakter olarak çıkıyor karşımıza.

#3 Nelson & Murdock Avukatlık Bürosunun güzel asistanı “Karen Page”

maxresdefault (3)

Karen bir şeyleri iyi yönde değiştirmek için çok uğraşan bir karakter. Patronlarını çok seviyor ve onlarla iyi anlaşıyor. Başlarda önemli bir karakter gibi görünmese de gelecekte daha onu daha farklı şekilde izleyeceğimizi düşünüyorum.

#4 Daredevil’in kurtarıcı meleği hemşire Claire Temple

rosario-dawson-as-claire-temple-on-netflixs-daredevil

Kahramanımız başını her belaya soktuğunda soluğu onun yanında alıyor. Yaralarını Claire sarıyor. İleride belki kalp yaralarını da sarar kim bilir.

#5 Ve gelelim baş kötü kahramanımıza: Wilson Fisk

Onun fotoğrafını paylaşmıyorum çünkü dizide ilk bölümlerde onun yüzünü göstermeyerek gizem yaratıyorlar. İzlemeyenler için heyecanı kaçmasın 🙂 Fisk bir iş adamı ve büyüdüğü ve şu an yaşadığı şehri değiştirmek güzelleştirmek istiyor ve bunun için önüne gelen her şeyi yıkmaya hazır. Oldukça tehlikeli bir adam ve her yerde kulağı var. Bakalım kahramanımız onu alt etmeyi başarabilecek mi?

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir