Mars’a İlk İnsanlı Uçuş Gerçekleşecek!

1307

Dünyadaki kum fırtınaları nedeniyle başka gezegen arayışına geçerek gezegenler arası yolculuk yapan bir baba, izafiyet teorisindeki zaman değişimi nedeniyle döndüğünde kızından daha genç kalmış oluyor. Evet bu söylediğimiz henüz gerçek değil ancak son zamanlarda çok gözde olan bir filmden alıntı. Bu tarz bir olay şu an ne kadar şaşkınlıkla karşılansa da aslında olamayacak bir şey değil ve bunu çoğu insan biliyor. Bu haberimizi okuyanların aklına hemen gelen bu filmde yaşanan olaylar gelebilir. Çok şükür ki şu an için Mars’a yolculuğun nedeni dünyanın yaşanamayacak bir yer oluşu değil. En azından düşünmeme ve yerinizde oturup her kurala itaat edince yaşama hakkınız var…

Mars’ta su izlerine rastlandığına dair geçen hafta yaptıkları açıklama ile dünyayı heyecanlandıran NASA, bu kez insanlığın Mars’a olan yolculuğuyla ilgili detaylı bir açıklama sundu:

haberResim35676

36 sayfalık raporda Kızıl Gezegen’e ilk astronotların 2030’lu yıllarda gönderilmesinin planlandığı belirtildi. Mars’ta insan yaşamının çok uzak bir gelecekte olmadığını ifade eden NASA yetkilileri, buna rağmen önlerinde halen aşılması gereken zorluklar olduğunu kaydetti. Bu zorluklar arasında, 3 yıllık uzay yolculuğunda astronotlarda oluşabilecek sağlık sorunları gösteriliyor.

 

Kaynak: Sabah

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir