Bu günlerde magazin dünyası, Angelina Jolie –Brad Pitt arasındaki boşanma davası ile çalkalanıyor. Peki, Brangelina evliliğinin sonlanmasında başrolü oynadığı iddia edilen ünlü Fransız oyuncu Marion Cotillard kimdir?

1975 doğumlu olan, 41 yaşındaki güzel aktris Fransa’da zaten çok ünlü ve başarılı bir oyuncu, aynı zamanda şarkıcı ve söz yazarıdır. Marion Cotillard Fransa’daki asıl çıkışını, bir seri komedi filmi olan Taxi’deki “Lily Bertineau” rolü ile yapmıştır. Dünya’da tanınması ise daha çok, efsanevi şarkıcı Edith Piaf’ın hayatını canlandırdığı 2007 yılı yapımı ve rolüyle En İyi Kadın Oyuncu Oscarı ödülünü aldığı sinema filmi “La Mome (La vie en rose – Kaldırım Serçesi)” ile olsa da, Avrupa’da çok daha önceden var olan ününü Türkiye’de “Cesaretin Var Mı Aşka” ismiyle bilinen, 2003 yılı yapımı “Jeux d’enfants” filmiyle kazanmıştır. Bu filmde başrolü paylaştığı Guillaume Canet ile aslında 1997 yılından beri arkadaşlardır. Fakat filmin çekimi sırasında, aralarında bir etkileşim oluşur. Oysa o sırada aktör, ünlü Alman oyuncu Diane Kruger ile evlidir. Yine de ikili, o günden sonra birbirlerini akıllarından çıkaramazlar. Sonunda Guillaume Canet  2006 yılında eşinden boşanır ve 2007 yılında da Marion Cotillard ile birlikte yaşamaya başlarlar. Çift halen beraberler ve Marcel Canet isimli bir oğulları var.

marion-cotillard-oskar-odulu

Oyunculuk yaşamında 50’den fazla filmde oynayan Marion Cotillard, En İyi Kadın Oyuncu Oskar ödülü dışında, 2 adet César ödülü, 1 adet Bafta ödülü, Altın Küre ödülü ve Lumières  ödülü sahibidir. İlk İngilizce rolü olan 1993 yılı yapımı “Highlander”  televizyon serisiyle yurtdışına açılmış, 2009 yılı yapımı Public Enemies (Halk Düşmanları )filminde Christian Bale ve Johnny Depp ile başrolleri paylaşarak Hollywood dünyasına adımını atmıştır. Leonardo Di Caprio‘nun başrolünde olduğu Inception filminde de, oyunculuğu ve güzelliğiyle oldukça dikkat çekmiştir.

Inception
Inception

Marion Cotillard Fransa’nın en sevilen ve takdir edilen kadın sanatçısıdır aynı zamanda. Ülkesinde 21.yüzyılın En Muteber Kadın Aktrisi seçilmiş, ayrıca Fransa’nın en büyük şövalyelik onur nişanı olan Legion of Honour’a layık görülmüştür. Ayrıca sıkı bir çevreci  olan Marion Cotillard’ın, Greenpeace sözcüsü olduğunu da ekleyelim.

Guillaume Canet ve Marion Cotillard
Guillaume Canet ve Marion Cotillard

Marion Cotillard röportajlarında,  Brad Pitt- Angelina Jolie boşanmasında, Brad Pitt ile ilişkisi varmış gibi gösterilmesinden  rahatsız olduğunu ama bu iddialar gerçek olmadığı için üzerine alınmadığını, Guillaume Canet ile yıllardır devam eden güzel bir beraberliği ve çocuklarıyla birlikte mutlu bir yaşamları olduğunu belirtti.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir