Marilyn Monroe Hakkında Bilmediğiniz 14 Gerçek

8948

Marilyn Monroe Hayatı, Sözleri

Hayatını parıltılı ve tamamiyle kameralar önünde geçirdiğini düşündüğümüz, 20. yüzyılın en ünlü sanatçısı Marilyn Monroe’nun sandığımız kadarda sakin bir geçmişi yokmuş.. Adına kitaplar, filmler ve belgeseller yapılan sanatçının bilmediğiniz gerçeklerini derledik.

Kendisi kadar ölüm haberinin de çok konuşulduğu sanatçının hayatında daha önce duymadığınız 14 gerçek ve merak edeceğiniz hayatına yön veren ünlü Marilyn Monroe sözleri ile halen hatıralarda yer alıyor.

#1 Kendisini yıllardır sarışın bomba Marilyn Monroe olarak tanısak da, gerçek adı “Norma Jean Baker”dır. Manken iken ilk yaptığı 6 aylık sözleşme sonrasında adını değiştirmiştir
MarilynMonroe-sonbisey
#2 Marilyn Monroe hayatı ağır travmalar ve özellikle şizofren olan annesi ile ilgili olumsuzluklar ile başlamıştı. Aynı zamanda dayısı ve anneannesinin de çeşitli psikolojik rahatsızlıkları vardı. Bu yüzden kötü bir çocukluk geçirmiş olan Norma Jean için yani Marilyn Monroe’ nun kişisel psikolojik kırılganlık ve intihara meyilli olması da kötü geçen çocukluk ve anne tarafının genel olarak kalıtımsal, psikolojik rahatsızlıklara yatkınlığına bağlanabilir.
MarilynMonroe-sonbisey1
#3 Psikolojik sorunlu akrabaları arasında hayatı sürüklenen sorunlu çocukluğunda 7 yaşına kadar Ida teyzesi bakmış ve sonrasında çeşitli ev ve yetimhanelerde kalmış. Oralarda ise cinsel tacize uğradığını söylemiştir. Tekrar yetimhaneye dönmemek için de komşularının oğlu Jim Dougherty ile ilk evliliğini yapmış.
Marilyn Monroe-sonbisey
#4 Marilyn mankenlik ve modellik yapmak isterken subay kocası ve ailesi tarafından pek hoş karşılanmadı. O dönemlerde askeri lojmanlarda oturuyorlarmış ve kurşun ve silah üretimi yapan bir fabrikada çalışıyormuş. Buradaki kimyasallardan dolayı cildinin etkilenmemesi için de kazandığı paranın bir çoğunu kremlere yatırıyormuş.
Marilyn Monroe-sonbisey
#5 Kilo verebilmek için çok yoğun çalışıyormuş. Her sabah yüzmeye gidiyormuş, sabahları sadece bir bardak süt ve akşamları ise dondurulmuş gıda ile besleniyormuş. Akşamları da çekimden sonra uzun yürüyüşlere çıkıyormuş. Yürüyüş sırasında da göğüsleri daha dik dursun diye elinde ağırlıklarla yürüyormuş.

Marilyn Monroe-sonbisey

#6 İlk çektiği filmlerde başarısız olunca firmalar onunla iş yapmaya bir süre ara verdi. 1952 yılında ilk başrol oynadığı film “Don’t Bother to Knock” Bu filmde de psikolojik rahatsızlıkları olan bir dadıyı canlandırmıştır.

Marilyn Monroe-sonbisey

#7 Marilyn’in oyuncu koçu, Paula, onun sadece koçu değil herşeyiydi. Paula’nın sözünden çıkmaz ve her söylediğini yaparmış. Paula’da onu sürekli pohpohlar, her cümlesine “sen en iyisisin” diye başlar ve Marilyn için işleri yavaşlatırmış.

Marilyn Monroe-sonbisey

#8 Çalkantılı ilişkileri ve bozuk psikolojisi yüzünden sürekli film setlerine gecikirmiş yahut haber vermeden gitmemezlik yaparmış. En son Başkan Kennedy’nin doğum günü partisine izin almadan gittiği için film setinden kovulmuş.

Marilyn Monroe-sonbisey

 

#9 Ünlü bir star olmadan önce çıplak pozlar veren Marilyn, Playboy dergisinin ilk sayısında kapakları süslemiş ve açıklama olarak ta parasız kaldığı için, bilerek verdiğini söyleyerek, çıkacak olan sansasyonlara engel olmuştur.

Marilyn Monroe-sonbisey

#10 Geceleri uyuyamadığı için sıkça ilaç ve alkol kullanan Marilyn bir süre sonra ilaç bağımlısı olmuş. Daha sonra da iğne vurmaya başlayan Marilyn iğnelerin vitamin olduğuna ikna etmiş çevresindekileri.

Marilyn Monroe-sonbisey

#11 Marilyn’in Başkan Kennedy ile ve aynı zamanda da yeğeni ile ilişkisi olduğu iddialarını ortaya atmış. Başkan Kennedy ile tutkulu bir aşk yaşayan ancak bir süre sonra Kennedy’nin Marilyn tarafından aramalarına çıkmadığı ve kendisini görmek istemediği, iddialar arasında yer alıyor.

Marilyn Monroe-sonbisey

#12 Ölüm sebeplerinden birinin bu ilişkilerinin sebep olduğu söyleniyor. Başkan ve yeğeniyle olan ilişkilerinin duyulması büyük bir skandala yol açacağından, öldürüldüğü iddiaları var.

Marilyn Monroe-sonbisey

#13 Bir diğeri ise çok fazla uyku hapı kullanması yönünde. Ancak ölmeden bir kaç dakika öncesinde telefonla yardım çağırdığı biliniyor.

Marilyn Monroe-sonbisey

#14 Yapılan otopside, Marilyn’i vücudunda bulunan öldürücü maddenin odasında bulunmadığı ve o ilacı da doktorlarının yazmadığı ve o maddenin içerdiği ilacı tek başına bulunmasının imkansız olduğu spekülasyonları yapılmıştır. Marilyn Monroe hayatı sıkıntılar ile başlayıp, özel hayatında çalkantılar ile devam etmiş ve bir otel odasında garip bir şekilde intihar ile son bulmuştur.

Marilyn Monroe-sonbisey

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir