Malezya’da Beş Turist Depreme Sebep Olmakla Suçlanıyor

1735

Malezya'da Beş Turist Depreme Sebep Olmakla Suçlanıyor (3)

Malezyalı yetkililer 16 kişinin öldüğü depremden dolayı batılı turistleri sorumlu tuttu. Sabah Eyaleti Başkan yardımcısı Joseph Pairin depremin çıplak turistleriden dolayı olduğuna inandığını söyledi. Borneo adasının kuzey doğusunda bulunan Sabah Eyaleti’nin yerli halkı da depremden dolayı turistleri sorumlu tuttu ve onları kutsal dağın ruhuna saygısızlık etmekle suçladı.

Turistlerin dağın zirvesinde çektirdiği fotoğraftan yaklaşık bir hafta sonra Kinabalu Dağı yakınında 5.9 şiddetinde sarsıntı meydana gelmiş olayda en az 16 kişi ölmüştü. İçinde iki Kanadalı , iki Hollandalı ve bir Alman’ın bulunduğu grup dağın zirvesinde çıplak fotoğraf çektirmiş ve bu sosyal medyada yayılmıştı. Turistlerden beşi hakkında yasal işlem başlatıldı.

The Strait Times‘a göre yerli kabile liderlerinden Bobolian turistlerin kendini affettirmesi için 10 Buffalo kurban etmesi gerektiğini söyledi.

 

Malezya'da Beş Turist Depreme Sebep Olmakla Suçlanıyor (2)    Malezya'da Beş Turist Depreme Sebep Olmakla Suçlanıyor (4)

Malezya'da Beş Turist Depreme Sebep Olmakla Suçlanıyor (5)

 

Kaynak: Malaysia accuses Western tourists who stripped on sacred mountain of causing deadly earthquake

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir