Makyajsız da İyi Görünebilmenin Püf Noktaları

3321

Makyaj yapmak kadınların gün içindeki rutin işlerinden biridir. Evden çıkmadan önce şöyle bir allık rimel süren de saatlerce hakkını vererek makyaj yapanlar da bu grubun üyelerine dahil. Her ne kadar kendimi beğeniyorum deseniz de makyaj yapmak aslında kendimizi çok da yeterli bulmamaktan ileri geliyor olabilir. Üstelik son zamanlarda patlak veren gölgeli makyajlar ve fenomen olanın da olmayanın da çektiği makyaj videoları, küçük yaştaki kızların ilgisini epey çekiyor. Bu da makyaj yapmanın yaşını oldukça aşağılara çekiyor. Bu, elbette iyi bir şey değil. İnsanın kendini olduğu gibi beğenmesi ve böyle yaşaması lazım. Gün içinde çevrenize baktığınızda boyalı yüzler mi görmek istersiniz yoksa içten doğal gülümsemeler mi? Elbette bunun yolu öncelikle cilt güzelliğinden geçer…

#1 Cilt temizliği

Cilt tipinize göre güvendiğiniz bir ürünle düzenli olarak cildinizi temizler ve bakım yaparsanız, cildiniz tazeliği ile hiçbir makyaj ürününe ihtiyaç duymaz.

yüz-temizliği-nasıl-yapılmalı

 

#2 Cildinizi daima nemli tutmak

İyi nemlenmiş ve ışıl ışıl parlayan bir cilde sahipseniz, makyaj yapmaya ihtiyaç bile duymazsınız. Sağlıklı cildin sırrıysa, düzenli olarak cilt tipinize ve yaşınıza uygun bir nemlendirici kullanmaktan geçiyor. Gece yatmadan önce cildinize uygulayacağınız nemlendirici, sabahları sağlıklı bir ciltle uyanmanızı sağlayacak.

Smiling Young Woman Applying Face Cream

 

#3 Göz çevresi kremleri ve yaşa uygun serumlar

Gün boyu bilgisayara bakmaktan ya da yorgunluktan koyulaşan göz altlarına, kapatıcıları uyguladıkça çıkmaz bir döngüye giriyoruz. Bunun yerine geceleri yatmadan önce yoğun nemlendirme etkisine sahip göz çevresi kremleriyle bakım yapabilir ya da yaşınıza uygun serumlar kullanabilirsiniz. Sabah uyandığınızda ne kadar dinç göründüğünüze kendiniz de şaşıracaksınız. Gündüzleri ise aydınlatıcı etkiye sahip göz çevresi kremlerini kullanmak, sizi gözaltı kapatıcısı kullanmaktan kurtarabilir.

25_yas_goz_kremi

 

#4 Sağlıklı bir uyku çekmek

Cildin yenilenmesi ve kendini onarması için günde en az 7 saat uyumak gerekiyor. Gözaltı morluklarından şikayetçiyseniz, 7-8 saatlik bir uyku, morluk ve halkaların görünümünün azalmasına ve güne taptaze başlamanıza yardımcı olabilir.

saglikli_uyku_nasil_olur_h687

 

#5 Cilt tipinize uygun kaliteli bir peeling uygulaması

Haftada bir defa uygulayacağınız peeling, cildinizdeki ölü derileri arındırır ve yüzünüze renk getirir. Daha canlı bir görünüm elde etmek ve makyajsız da güzel görünebilmek için cildinize düzenli olarak peeling uygulamalı ve bunu yaparken cilt tipinize uygun ürünü kullanmalısınız.

cilt-temizliği

 

#6 Yüzün çerçevesi dediğimiz kaşların bakımı

Yüzünüze ifade katan kaşlar, makyajsızken de oldukça önemli bir etkiye sahip. Kaşlarınızın fazlalıklarını alıp, güzelce taradığınız taktirde ortaya çıkan görüntüye siz bile şaşıracaksınız. İyi taranmış, düzenli kaşlar, son derece bakımlı görükmenizi sağlayacak. Eğer kaşlarınızın yeteri kadar dolgun olmadığını düşünüyorsanız bakım ürünleriyle sıklaşmasını da sağlayabilirsiniz.

Kaslar-icin-bakim-onerileri-32aaa

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir