Makyajla Dudak Büyütme Yöntemleri

632

Makyajla dudak büyütülür mü?

Kişisel görünümüne çok titiz olan kadınları küçük dudaklar ve bazen de büyük dudaklar rahatsız eder. Hatta özel bir gün için hazırlanıyorsalar bu konu daha da önemli olmaktadır. Ancak makyajla dudak büyütme yöntemleri konusunda uzmanların önerilerine kulak vermek gerekir.

Makyajla Dudak Büyütme

Dudaklarınızı Lip Balmı İle Fırçalayın

Öncelikle lip balmı dudaklarınıza sürerek fırça yardımıyla fırçalayın. Böylelikle dudak üzerinde ölü deri gidecek ve dudaklarınız daha dolgun hale gelecektir.

Dudaklarınızı Tarçın Ve Zeytinyağı İle Fırçalayın

Tarçının birçok faydası bilinmekte birlikte, dudaklarınız için de önemli bir katkısı vardır. Biraz tarçın ve 1-2 damla zeytinyağını karıştırarak dudağınızı fırçaladığınız takdirde kan dolaşımı hızlanacak ve dudaklarınız daha dolgun görünecektir.

Dudağınızı Fondöten İle Kapatın

Fondöteni dudaklarınıza uygulayarak hatlarını kaybedin. Dudak renginizin tonundan 1 veya 2 ton koyu bir dudak kalemi ile hatlarınızı yeniden belirleyin. Ancak hatların daha dışına taşırın, ama bu yöntemi uygularken çok koyu bir kalem kullanmayın. Çünkü oldukça demode görünebilir.

Dudağımızın Orta Kısımlarında Açık Renkli Kalem Kullanın

Dudağınızın orta kısımlarını açık renkli bir dudak kalemiyle doldurun ve üzerine ruj sürün. Böylelikle dudaklarınız dolgun görünecektir. Diğer taraftan parlatıcı bir gloss ve üst dudağa uygulanacak highliter ürünleri de dudağınızı iri göstermenin yöntemleri arasındadır.

Dudak Küçültme

Küçük dudak nasıl rahatsız ediyorsa, büyük dudak da bazen rahatsız edebilir. Ancak yine de dudak küçültmenin daha zahmetsiz bir uygulama olduğunu belirtelim. Yapılması gereken şey fondöten ile dudak kapatma işlemini uygulayıp, bu kez daha küçük bir dudak çizmek yeterlidir.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir