Lice’de Şehit Sayısı 4’e Yükseldi

1134

Şehit haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Diyarbakır’ın Lice ve Hani ilçeleri arasında çıkan çatışmada 4 askerimiz şehit düştü.

fft107_mf5532169

TSK konuyla ilgili bir açıklama yayınladı: “17 Ağustos 2015 tarihinde saat 20.00’da Bölücü Terör Örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek ve teröristlerce ulaşıma kapatılan Diyarbakır-Bingöl kara yolunu ulaşıma kesen teröristleri, tespit edilen gizlenmiş oldukları bölgede etkisiz hale getirmek maksadıyla, Jandarma Özel Harekat timlerince başlatılan operasyona devam edilmiştir. Devam eden operasyon kapsamında, 18 Ağustos 2015 tarihinde saat 19.30 sularında Diyarbakir ili Hani İlçesi Gömeç Köyü istikametinden yaklaşık 40-50 araçla gelen 100-150 şahıs ‘canlı kalkan’ olmuştur. Söz konusu grup içerisine sızan bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce saat 20.55’de sızma girişiminde bulunulmuş, çıkan çatışmada iki kahraman personelimiz şehit olmuş ve bir kahraman personelimiz yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur ve alçakça gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman Personelimize acil şifalar temenni ediyoruz.”

Yapılan ilk açıklamaya ve çıkan haberlere göre 2 şehit iki yaralı vardı. Yaralı askerlerden 2’si tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. TSK’nın bugünkü açıklamasına göre ise Lice’deki şehit sayısı 4’e yükseldi.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir