Laf Cambazı Murat Menteş’ten Facebook’ta Paylaşmalık 10 Söz

1966

Murat-Mentes_574_1394307101İnsanlar doğası itibariyle kendini anlatma, ifade etme isteği duyar. Sanat ise insanın kendini ifade etmesinin en iyi yoludur. Bu anlamda sadece tiyatro değil, diğer sanat dalları da insanı insana insanca anlatır. Birçok eserde de insanların ortak kaygılarını, sevinçlerini, heyecanlarını ve hüzünlerini görürüz. Bir şarkının sözlerinde, bir kitap karakterinde, bir tiyatro oyuncusunda kendimizi bulabiliriz. Hele bazıları hislerimize tercüman olur adeta. Biz de meraklılarına Murat Menteş’in hislere tercüman olan, hayata dair tespitler içeren 10 sözünü derledik;

fft64_mf156481310-“Ölümlü dünya şen şakrak dönüyor oysa insan hayatı tek ömre sığmaz ve hiçbir şey güzel bitmez.”

MURAT-MENTES-55

9-“Yanlış çağda yaşamanın stresi içerisindeyim.”

s-30d82d6c757741009e002418ec11b989cb55690e

8-Allah’ım kaderimden şikayetçi değilim
aksine bahtiyarım evrende bana da rol
verdiğin için şahsen, Allah’ım bizler senin
falsolu kullarınız, n’olur bizden razı ol.

fft81_mf2064910

7-”Hayatın hazırlık aşaması ömür boyu sürer. Tam yaşamaya başlayacağın sırada sahadan şutlanırsın.”

murat-mentes-kimdir-841

6-“Ve hepimiz bliyoruz ki; Dostlarımız, biz caddenin kenarında alevler içinde yanarken, karşıya geçip üstümüze işemeye üşenen kimselerdir.

murat-menteş

5-“Kalbinizde olup da hiç kimseye anlatmayı başaramadığınız, dile getirilmesi imkansız bir şey var ya, işte Allah onu biliyor, üzülmeyin.”

images

4-“Şebnem, bir öpücük ver, sonra yurdun dört başına örülü demir ağları söküp trenleri karadan yürüteyim.
Türk Kızılay’ına kan vereyim, oradan da Altı Nokta Körler Derneği’ne gideyim. Körlere sesleneyim: ”Arkadaşlar, dünyanın kepazeliğini görmediğiniz için evet şanslısınız, fakat Şebnem’in güzelliğini görmek için ölüp cennete gitmeniz gerekecek. Sıkın dişinizi.”

14954

3-“Bir yetim çocuğun başını okşa. O zaman, onun gözlerinde Allah’ı görürsün. Bir fakire yardım et. Onun gözlerinde Allah’ı görürsün. Bir kediye yiyecek ve su ver. Onun gözlerinde Allah’ı görürsün.”

korkmabenvarim

2-“Hayat nasıl gidiyor?”
-“Yaşayan birisine sor.”

content_murat-mentes-tek-basina-kalmis-biriyim_TZE1eQ421Wn11hx

1-Nasıl utangaçtık; gönül verdiğimiz kişiyi incitmekten de, onun karşısında küçük düşmekten de ödümüz kopardı. Karşılıksız aşklar, ebediyen saklanan sırlara dönüşürdü. Uzaktan sevmek diye bir şey vardı.

maxresdefault

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir