Kurban Bayramı’ndan Geriye Bu Görüntüler Kaldı

1701

Kurban Bayramı’nda çok sayıda küçükbaş ve büyükbaş hayvan kesildi. Ancak sayının bu kadar fazla olması bazı olumsuzlukları da beraberinde getiriyor. Kurban kesen sayısının artması kesimi yeterince bilmeyenlerin ve hayvanı önemsemeyenlerin de kasaplığa soyunmasına neden oluyor. Acemi kasaplar ise hayvanı işkenceyle öldürüyor. Kurban Bayramlarından geriye ise facebook gibi sosyal medya organlarında sıkça paylaşılan bu görüntüler kalıyor.

Bakırköy’de ayakta kesilen bir kurbanlık dana bu durumun en güzel örneklerinden. ayakta hareket ettiği için kasap tarafından kan kaybından yere düşmesi bekleniyor. Bu süre içinde de hayvana işkenceyi görmüş oluyoruz.

Bir başka görüntüde ise kurbanlığı keserken bayılan kasap görüyoruz. Kesim işleminin uzun sürmesi sonucu bayılan kasabın yerine babası geçiyor.

Kurbanı ayakta kesmek ise ne yazık ki Arap coğrafyasında da vardı. Deve gibi büyük hayvanların kurbanlık olarak tercih edilmesinden dolayı işlemin daha kısa ve zahmetsiz olması adına ayakta kesilerek ( daha doğrusu bıçaklanarak) öldürülen develer…

Ancak devenin biri o kadar kolay lokma olmayacaktı. Sinirli deve kasabını tuttuğu gibi fırlattı.

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir