KOSGEB Nitelikli Eleman Desteği

884

KOSGEB Nitelikli Eleman Desteği

KOSGEB’in girişimcilere ve özel sektöre sunduğu destekler her geçen giderek artmaya devam ediyor. Son zamanlarda başlattığı hibe kredi destek programları sayesinde birçok girişimciye destek veren Kosgeb nitelikli eleman desteği konusunda sunduğu bazı hizmetlerin bulunduğunu belirtmek istiyoruz.

Firmanızda veya işletmenizde nitelikli eleman çalıştırarak sizlerde KOSGEB tarafından eleman desteğini alma şansını yakalamış olacaksınız. Ancak KOSGEB’in burada nitelikli elemanda aradığı bazı özellikler bulunmaktadır. İşte nitelikli eleman desteğinden faydalanacak olan personelde aranan nitelikler.

İşletmenizde çalıştıracağınız nitelikli elemanın en az 2 yıllık üniversite yani yüksek okul mezunu olması gerekmektedir. Eğer işe alacağınız eleman 2 yıllık ve daha üstü üniversite mezunu ise KOSGEB burada sizin elemanınıza nitelikli eleman desteği sunarak maaşının % 50’sini kendi bütçesinden ödeyecektir.  Bu şart dışında sunduğu bir diğer şart ise İşletmenizde veya firmanızda işe yeni başlayacak olmasıdır. Bu iki kriteri sağlayan elemanlar için KOSGBE maaşının %50’sini karşılamaktadır.

Bu desteği almak için yapmanız gereken bir diğer önemli adım ise elemanınızı işe almadan önce KOSGEB’e kaydettirmek bilgi vermek olacaktır.

kosgeb kayıt

KOSGEB Kayıt İçin Gerekli Evraklar

KOSGEB’e kayıt olmak isteyenlerden istenen bazı belgelerin bulunduğunu ve bu belgelerin neler olduğu konusunda merak edenlere bu haberimizde gerekli olan evraklar hakkında bilgi verelim.

KOSGEB’e başvuru yapmadan önce yapmanız gereken kurumun veri tabanına internet üzerinden başvuru yapmak ilk adımınız olacaktır. Başvuru yaptıktan sonra sizlere verilen bu belgenin yanında istenen kosgeb kayıt için gerekli evraklar bulunmaktadır İşte gerekli olan evraklar.

KOBİ Beyannamesi KOSGEB tarafından istenen belgelerin başında gelmektedir. KOBİ bilgi dökümanı, Faaliyet gösterdiğiniz alana daha odanızdan alınacak faaliyet belgesi, Esnaf ve Ticaret oda kaydınızın bulunduğu Sicil Gazetesi , Firmanıza veya işletmenize ait olan İmza Sürküleri KOSGEB kayıt için gerekli evraklar arasında gelmektedir. Bu evraklar ile KOSGEB’e başvuru giderken evraklarının fotokopilerinin ve asıllarının yanınızda bulunması gerekmektedir.

Bu evrakları tamamladıktan sonra KOSGEB il Hizmet Müdürlüklerine giderek buradan başvurunuza yapabilirsiniz ve aynı zamanda gerekli kayıt işlemlerinden sonra KOSGEB kayıt belgenizi kurumdan alabilirsiniz. İşte merak ettiğiniz KOSGEB kayıt için gerekli evrakları ve başvuru sırasında sizden istenecek olan belgeler.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir