KOSGEB Girişimcilik Sertifikası

795

KOSGEB Girişimcilik Sertifikası

Devletin özel sektöre teşvik amaçlı başlattığı kampanyalar hız kesmeden devam ediyor. Özellikle girişimci olmak isteyen ve bu alanda yeterli sermayesi bulunmayan kişilere özel olarak hizmetler sunan KOSGEB girişimcilik kurslarına katılarak sizlerde sertifika sahibi olabilirsiniz.

KOSGEB’in sunduğu binlerce iş alanından sizlerde yararlanmak için yapmanız gereken size uygun hizmet alanında eğitim alarak bu kursu başarılı ile tamamlamak bu sertifikayı almanıza yardımcı olacaktır.

Girişimcilik sertifikasını almak isteyenlerin yapması gereken KOSGEB’in internet sitesi üzerinde bulunan kurs alanlarına bakmaları ve bu alanlarda hangisinden hizmet almak istediğini belirlemeleri gerekmektedir. Bu alanlardan belirlediği alana başvuru yaptıktan sonra KOSGEB tarafından açılan kurslara katılacak olan kursiyerlerin bu kursları başarılı ile tamamlamasından sonra gerekli olan girişimcilik sertifikaları kurum tarafından  verilecektir.

Girişimcilere verdiği sertifika ile birlikte aynı zamanda 100 Bin TL’ye kadar kredi imkanı veren KOSGEB’in 30 Bin TL hibe kredi 70 Bin TL’de faizsiz kredi verdiğini açıklamak istiyoruz. Bunun için yapmanız gereken KOSGEB’e bu konuda başvuru yapmak ve kursun çıkmasını beklemek yeterli olacaktır.

iş kurma hibeleri

İş Kurma Desteği

İş yeri açmak isteyenlere devletin son yıllarda verdiği destek giderek artmaktadır. Özellikle KOSGEB tarafından verilen hibe kredi türlerinden sonra girişimcilik ruhu bulunan kişilerin sunacağı projelerin onay almasından sonra devlet desteğinin giderek artması iş kurma desteği adı altında hızlanarak devam etmektedir.

İş yeri açmak istiyorsunuz ve bu konuda yeterli sermayenizin olmadığını düşünüyorsanız yapmanız gereken Devletin sizlere sunduğu iş kurma desteği hibe kredi türlerini yakından takip etmek yeterli olacaktır. 2016 yılının sonlarına doğru KOSGEB tarafından verilen 50 Bin TL faizsiz kredi hizmeti oldukça fazla ilgi gördü ve 300 Binden fazla iş yeri bu kredi türünü almak için başvurularını yaptı. Ancak bu hizmet dışında da devletin sunduğu birçok hibe kredi türünün bulunduğunu sizlere açıklamak istiyoruz.

KOSGEB’in iş kurma konusunda verdiği destek programlarını takip ederek sizlerde KOSGEB’den bu yardımı alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kuracağınız iş ile ilgili olan projeleri hazırlamak ve KOSGEB’e başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Burada sizlere 30 Bin TL hibe kredi türü ve 100 Bin TL’ye kadar 0 faizli kredi imkanı devlet tarafından sağlanmaktadır.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir