KOSGEB Genel Destek

805

KOSGEB Genel Destek

KOBİ’lere ve girişimcilere özel olarak hazırladığı destek programları ile hibe veren bir kurum ve kuruluş olan KOSGEB’in genel destek adı altında sunduğu hizmet programlarını sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

KOSGEB’e başvuru yapan ve başvurusu onaylanan girişimcilere özel olarak sunduğu bu genel destek programlarında destek limitleri hakkında bilgi verelim. Yurt içi fuar desteği alanında verdiği destek üst limiti KOSGEB’in 45 BİN TL olarak belirlenmektedir.

Yurt dışı gezisi desteğinde ise sunduğu KOSGEB genel destek üst limiti 20 Bin TL. Danışmanlık alanında genel destek almak isteyenlere verdiği üst limit desteği ise 22 Bin 500 TL olurken Eğitim Desteği konusunda üst limit olarak belirlediği destek limiti ise 20 Bin TL’dir.

Lojistik Destek alanında verdiği üst limiti 40 Bin TL olan KOSGEB’in Gönüllü Uzmanlık desteği alanında verdiği destek bedeli ise 15 Bin TL olarak belirlenmiştir. Belgelendirme desteği konusunda da girişimcilerine 30 Bin TL üst destek limiti sunan KOSGEB’in diğer genel destek limitlerine resmi site üzerinden ulaşabilirsiniz.

kosgeb kobi

Kobi Devlet Destek Kredisi

Devletin özel sektörün canlanmasına adına sunduğu devlet desteği kredi türleri oldukça fazla merak edilen haberlerin başında geliyor. Son zamanlarda özel sektörde faaliyet gösteren kurum ve firmalara özel olarak sunduğu 50 bin TL faizsiz kredi türüne olan başvuru sayısının rekor seviyede  olmasından sonra KOBİ’lere özel yeni devlet desteğinin gelip gelmeyeceği merak konusu olmaya başladı.

KOBİ ve Esnaflara özel olarak 12 aylık 0 faiz oranı ile verilen 50 BİN TL hibe kredi türünden sonra devletin KOBİ’lere sunduğu diğer devlet destek kredileri arasında KOSGEB kredileri merak edilmeye başladı.

KOBİ’lerin nakit konusunda yaşadığı sıkıntıları çözmek için gerekli adımların atılmasından sonra piyasalara sıcak para akışı sağlayacak olan Devletin sunduğu bu hizmetlerden faydalanmak için yapmanız gereken gerekli başvuruları yapmak ve başvurusu kabul edilenlerin faizsiz 50 BİN TL’lik kredi türünden faydalanmak için gerekli kursları almaları gerekmektedir.

2017 yılı içerisinde KOBİ’lere özel olarak yeni kobi devlet destek kredileri sunacak olan hükümetin çalışmaları son hızla devam ediyor. Bu konuda yeni gelen devlet desteği hakkında haberleri almak için sitemizde bulunan güncel ilanları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir