KOSGEB E-Ticaret Desteği

742

KOSGEB E-Ticaret Desteği

İnternet teknolojisinin hızla geliştiği günümüzde E-ticaret sistemleri üzerinden yapılan kurumsal başvuru sayısı giderek artmaktadır. Özellikle son zamanlarda sanal ortamda açılan firmaların çok büyük gelir kapısı yakalamasından sonra E- ticaret işi yapacak olanlara KOSGEB tarafından kredi verilip verilmediği merak ediliyordu.

KOSGEB’in özellikle hizmet programları içerisinde sunduğu en önemli hizmetlerin başında gelen E-ticaret hizmetleri hakkında bilgi almak için kurum üzerinden detayları öğrenebilir veya en yakın KOSGEB merkezine giderek bu konuda yardım alabilirsiniz.

E-ticaret sistemi kuracak olan girişimcilere özel olarak hazırladığı kurslardan sonra bu alanda hibe kredi desteği de sunacak olan kurumun özellikle istediği kriterleri Resmi Gazete’de yayımlandı. Burada girişimcilerden istediği özellikleri açık olarak belirleyen KOSGEB’den sizlerde E-ticaret desteği almak istiyorsanız ve bu konuda hizmetin detaylarını öğrenmek istiyorsanız resmi web site üzerinden detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

30 Bin TL hibe kredi türünü E-ticaret alanında sunan KOSGEB’in girişimcilerine özel olarak hazırladığı bu hizmet programlarına katılarak gerekli sertifikayı almanız durumunda sizlerde hibe kredilerden faydalanma şansını yakalamış olacaksınız.

kobi hibeleri

Kobi Destek Hibe

Özel sektörün canlanması adına devletin sunduğu kobi destek hibe kredi türleri her geçen gün giderek artmaktadır. Piyasalarda yaşanan durgunluğu gidermek adına özel sektöre yapılan teşviklerin giderek artmasından sonra KOBİ’lere verilen hibe kredi türleri de artık birçok kurum ve kuruluş tarafından desteklenmektedir.

Devletin bu konuda başlattığı çalışmalardan sonra KOBİ’lere özel olarak destek hibeleri sunan KOSGEB ve benzeri kurumlar 50 Bin TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır.

2016 Yılında çıkartılan karardan sonra KOSGEB tarafından devlete sunulan kredi türlerinin başında faizsiz olarak verilen 50 Bin TL kredi gelmekteydi. Ancak son zamanlarda KOSGEB’in başlattığı yeni bir çalışmadan sonra KOBİ’lere özel olarak hazırlanan kobi destek hibe kredi türünde 100 Bin TL’ye kadar hibe alma şansınız bulunmaktadır. Bu 100 Bin TL içerisinde 30 Bin TL karşılıksız hibe şeklinde olurken diğer kalan 70 Bin TL ise 10 yıllık geriye ödeme planı olarak faizsiz olarak KOBİ’lere sunulmaktadır. Bu destek hibe türleri hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemizde bulunan devlet hibe kredi türlerine bakmanız yeterli olacaktır.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir