KOSGEB Destek Şartları 2017

758

KOSGEB Destek Şartları 2017

KOSGEB tarafından girişimcilere özel olarak açılan kurslara katılmak için belli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Esnaflara ve özel sektörde hizmet gösteren herkesin faydalanma şansı bulunan KOSGEB destekleri hakkında merak ettiğiniz detayları sizlere buradan açıklamak istiyoruz. Özellikle girişimcilik alanında hizmet sunmak isteyen kişilerin başvuru yapma şansı bulunan KOSGEB’de 0 faiz ve hibe kredi türlerinin bulunduğu belirtmek istiyorum.

2017 yılı içerisinde açıklanan hizmet programından sonra KOSGEB’den daha önce yararlanan esnaf ve sanatkarların bu kredi destek şartlarından bir daha yararlanamayacağı açıklandı. 50 Bin TL’ye kadar hibe kredi veren kurumun aynı zamanda 0 faiz ve 3 ay ertelemeli şekilde verdiği hibe kredi türleri de bulunmaktadır. Özel sektörün canlanması açısından son derece önemli olan bu hibe kredi türünden faydalanmak isteyenlerin yapması gereken KOSGEB’in resmi sayfasında bulunan destek şartlarını yerine getirmek ve buradan başvuru yapmak olacaktır. Son zamanlarda oldukça fazla merak edilen KOSGEB destek şartları 2017 yılında yaptığı değişiklikler ile girişimcilik alanında farklı hizmetler sunacağını açıkladı.

girişimcilik kursu

Kosgeb Girişimcilik Destek Programı

2017 yılı içerisinde KOSGEB tarafından açıklanan girişimcilik destek programlarının tam listesi yayınlandı. Binlerce hizmet alanında girişimciler hibe kredi sunan KOSGEB üzerinden bu desteği almak istiyorsanız yapmanız gereken gerekli evrakları tamamladıktan sonra başvuru yapmak olacaktır.

Hemen hemen her sektörün rahatlıkla bulunduğu hizmet alanlarının başında gelen KOSGEB girişimcilik destek programlarında yararlanmak için başvuru yapacağınız hizmet alanını belirlemeniz yeterli olacaktır. Son zamanlarda oldukça popüler olan ve verdiği hibe kredi türleri ile özel sektörün canlanmasına fırsat veren KOSGEB’in destek programları içerisinde Madencilik sektörü, İmalat ve İthalat yapan firmalar,Elektrik alanında hizmet veren kurum ve kuruluşlar, Su temini üzerine çalışan firmalar, İnşaat işleri yapan özel sektör firmaları,Tarım alanlarında faaliyet gösteren kurumlar ve birçok alanın bulunduğunu belirtmek istiyoruz.

Bu alanlarda girişimcilik yapmak isteyenlere özel olarak hazırladığı hibe kredi türlerinin olduğunu ve 2017 yılı içerisinde yeni kurslar açıldığını belirtmek istiyorum. Bu kredi türlerinden istediğiniz oranda faydalanmak için yapmanız gereken KOSGEB’e başvuru yapmak ve girişimcilik destek programından faydalanmak yeterli olacaktır.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir