Korkunun Tadına Bir de Bu Filmlerle Bakın; 5 Korku Filmi Önerisi

3166

Korku Filmleri

Korku filmleri; bazı sinemaseverler için bir tutku. Korku filmi izlerken hissedilen aşırı gerilim, bu tarz sinemaseverlerin korku unsurlarından zevk almasına yol açıyor adeta. Eğer sizde korkuturken düşündüren, başladığı andan itibaren sonuna kadar gerilim dolu anlar yaşatan korku filmi tutkunuysanız hazırladığımız bu öneri listesi tam size göre. Afişleri bile insanı ürperten bu korku filmi önerisi listemizde aradığınız filmi bulamamanız mümkün değil. 5 korku filmi önerisi;

Bu korku filmleri önerileri sizi gerçekten korkutacak:

#1. Cloverfield Yolu No: 10

korku filmi

Film ilk başlarda yavaş ilerlese de gittikçe artan gerilimin dozu, filmin sonunda vayy demenize sebep olabilir. Filmin konusuna gelirsek Eşi ile tartışma yaşayan başrol oyuncumuz Michelle bir kaç parça eşyasını yanına alarak evi terk eder. Yolda trafik kazası geçirir. Kendine geldiğinde ise bir sığınaktadır ve tanımadığı bir adam hayatını kurtardığını iddia etmektedir. Dışarısı tehlikeliyken içerisi de bir o kadar ürkütücüdür. Etkileyici ve merak uyandırıcı bir film olan Cloverfield Yolu No :10 , 103 dakika boyunca gerilim dolu anlar yaşamınıza neden olacaktır.

#2. 1408

1408

Stephen King’in aynı isimli kısa hikayesinden uyarlanan bu filmde kahramanımız bir yazar. Paranormal olaylar üzerine yazılar yazmaktadır. Doğaüstü olaylara inanmayan yazar, kızını kaybettikten sonra gözü kara bir şekilde kendini gizemli bir otel odasının korkunç hikayelerinin gerçek olmadığını ispat etmeye çalışırken bulur. Ama hesaplamadığı bir şey vardır. Oda tüm hikayesi ile gerçektir. 106 dakikanın sonunda kendinizi garip sonuyla biten filmin neden ve nasılı üzerine düşünürken bulacaksınız.

#3.Dünya’nın Sonu (Afflicted)

af

Herkesin hayalidir arkadaşı ile birlikte yolculuğa çıkıp hayatın tadını çıkarmak. Bu filmde de kahramanlarımız hayatlarının yolculuğuna çıkarlar. Hayalleri Dünya’nın en uzak köşelerine kadar gidebilmektir. Her şey yolunda giderken yabancı bir ülkede vücutlarında anormallikler hissetmeye başlarlar. Yabancı bir madde tüm vücutlarını ele geçirmeden önce panzehiri bulmak zorundadırlar.

#4. Işıklar Sönünce

isiklar-sönünce

Karanlık belki de en popüler fobilerden biridir. En azından hayatımızın bir döneminde karanlık korkusu ile karşı karşıya kalmışızdır. İşte bu filmde karanlık korkunuz ile baş başa kalacaksınız. İliklerinize kadar hissedeceğiniz bu korku filminin hikayesi; bir aileye dadanan doğaüstü bir gücün karşısında kardeşini korumaya çalışan bir ablanın çabalarını konu edinir. Korku Seansı Filminin yapımcılarının çalışması olan bu film korku filmi ihtiyacınızı bir süre de olsa giderecektir.

#5.Ziyaret

z

Eğer siz de beyninizi yorarken ruhunuzu da gerecek korku filmlerinden hoşlanıyorsanız işte bu film tam size göre. Büyük anne ve büyük babasını hiç görmeyen iki küçük abla kardeş annelerini de ikna ederek onları ziyaret etmeye karar verirler. Anneleri de zaten ailesiyle uzun yıllar arası bozuk olduğu için bu durumu değerlendirmeye karar verir ve çocukları gönderir. Aile ziyareti tadında ilerleyen film birden gizemli bir boyuta taşınır ve son sahneye kadar nefesinizi tutarak izler durumda bulursunuz kendinizi. 6.His filminin yönetmeninden 94 dakikalık müthiş bir film.

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir