İlginç ve Komik Danslar

4300

Türkiyeden ve Dünyadan İlginç ve Komik Danslar

Dünyada sayısız ülke, sayısız şehir, sayısız ırk ve din var. Dolayısıyla da sayısız kültür var. Her kültürün kendine özgü şarkıları, türküleri, destanları, halk hikayeleri ve tabi ki de dansları var. Düğünlerde, gösterilerde, yarışmalarda her gün birçok farklı dans çeşidine şahit oluyoruz. Biz de sizler için hoşumuza giden, ilginç ve komik danslar derledik.komik danslar

9- Güneydoğu Düğünlerinin Vazgeçilmezi: Şemamme

8- Karadeniz’e Özgü Bir Dans: Kolbastı

Bir döneme adeta damgasını vuran ve neredeyse her televizyon kanalında gördüğümüz kolbastı dansını bu listeye eklememek olmazdı.

7- Düğünde Headbang

Düğünde çılgınca dans ederek, kendinden geçen gençlerin beyin yakan videosu :D.

 

6- Anadolu’da Sıradan Bir Düğün

Gencinden yaşlısına herkesin müthiş eğlendiği bir düğün videousu.

5- Dans Öğretmenininden Geline Büyük Sürpriz

Damadımız öyle bir hazırlanmış ki düğüne adeta kendi şovuna çevirmiş.

4- Ve Isparta’da Başka Bir Düğün

Ne yaptığı tam çözülemeyen arkadaşlardan, ilginç ve komik danslar  gösterisi.

3- Halaya Benzerliğiyle Dikkat Çeken Dans; Dabke

Genelde Ortadoğu coğrafyasında birçok ülkede ve farklı ülkeler tarafından sahiplenen Dabke, halaya benzerliğiyle dikkat çekiyor. Lübnan’da havaalanında çekilmiş bu video bir ” Flash Mob” gösterisi.

2- Ve Tabi Ki Gagnam Style

Şarkının Youtube’da yayınlanmasından sonra fenomen olan ve dünyada “Gangnam Style” çılgınlığı yaratan şarkı Kore kültüründe bile absurd sayılacak öğelere sahip olan fakat yapana milyonlarca dolar kazandıran belki tarihin en çok kazandıran olma özelliği ile komik danslar  listemizin ikinci sırasında kendine yer buluyor.

1-Dünyadaki En Eğlenceli Danslardan Biri: Penguen Dansı

Genelde, Rusya ve yakınlarındaki ülkelerde gördüğümüz bu dansın sevimli müziği, sempatik figürleri insana izlerken büyük keyif veriyor. Son zamanlarda Türkiye’de de örneklerini gördüğümüz danslardan biri aynı zamanda. Her ne kadar bazen dansın amacını farklı yerlere taşıyanlar olsa da, Penguen Dansı dünyanın en güzel danslarından biri.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir