Kocaeli Üniversitesi Öğrencilerinin Çok İyi Bildiği 10 Durum

14517

İstanbul’a yakınlığı ile çoğu üniversite öğrencisi adayının 2. tercihi olan Kocaeli Üniversitesi her geçen yıl daha da büyüyor. Bu güzide üniversitenin öğrencilerinin, bu okul ve şehirde hemen hemen her gün yaşadıkları, yıllar sonra bile hatırlayacak, çok iyi bildikleri 10 durum…

 

#1 Bu Ne Dumandır?

Sezonun yarısını sisli bir havada, 10 metre önünü zor görerek geçirirsiniz. Zaten ıssız olan kampüs iyice korkutucu bir hal alır.

 

#2 Köpek Sevgisi Aşılayan Okul

Kocaeli Üniversitesi’nde okuyorsanız, köpeklerden korkmak veya köpekleri sevmemek gibi bir tercihiniz olamaz. Çünkü onlar oranın asıl sahipleridir ve siz maksimum 7 sene içerisinde gideceksinizdir. Umut Cafe’nin ayrı, İletişim Kantin’in ayrı tayfaları vardır.

 

#3 Arkaya Doğru İlerleyelim..

Öğrencierin, öğrenim hayatı boyunca en çok duydukları cümle budur. Minumum yolculuk süresinin 30 dakika olduğu Hat 33 ile çarşıya inerken yahut hat 23 ile Yahyakaptan’a giderken, o otobüsün boş olma ihtimali sıfırdır. Ve siz ne kadar yer yok diye diretseniz de, arkalarda mutlaka biraz boşluk vardır.

 

#4 Belsa’ya Çöreklenmiş Irk

Bir fotokopi uğruna, bir kitap alabilmek için, internet cafeye işimiz düştü diye.. Saçları garip şekilde uzun, bol gibi ama aynı zamanda dar pantolon giyen, bağrı açık gençlerin arasına dalarsınız.

 

#5 Yaşasın SekaPark

Her öğrencinin rahatlayabildiği, özgür hissettiği tek yer. Neredeyse İstanbul’a yapacaklarmış ama yine de iyi kotarmışlar.

 

#6 Perşembe Pazarı

Merak etmeyin, sizde sorun yok. Hepimiz ilk geldiğimizde “bu bomboş kocaman alan ne ki?” diye sorduk. Efsanevi perşembe pazarı, yiğidin harman olduğu yer. “Abi, öğrenciyiz ama biz” cümlesiyle ne pazarlıklar döndü burada.

 

#7 Cumhuriyet Parkı’nda Bekliyorum

İzmit’in müthiş mimarisi sayesinde, neredeyse bütün otobüs hatlarının kesiştiği nokta olan Cumhuriyet Parkı, tabiki de herkesin ortak buluşma alanı. Canınız sıkıldığında çıkıp 5-10 dakika beklerseniz, muhakkak bir tanıdığınız ile karşılaşırsınız.

 

#8 Yürüyüş Yolu Kuşları

“Bana yürüyüş yolunda hiç kuş pislemedi” diyen insan ile arkadaşlığınızı bitirin. Çünlü o arkadaşınız bariz bir şekilde yalan söylüyor.

 

#9 YeniCuma Parkı’nda Simit-Çay

DeLaRue’lardan, Jöven’lerden, Bistro’lardan çıkmayan bilemez. YeniCuma Parkı bizim gururumuzdur. Kapıdaki seyyar abiden simit alınır, zar zor boş bir masa bulunur ve çay söylenir. Aman yine kuşlara dikkat.

 

#10 Kapitalist Düzene Karşı Olan AVM, Dolphin

İlk geldiğinizde, gözünüz o kocaman beyaz binaya takıldı ve AVM olduğunu gördüğünüzde, “iyi bari büyükmüş” diye bir oh çektiniz. Ama sonradan o binanın katlı kısmının iş yeri, geri kalan kısmınında yarısının evlendirme dairesi olduğundaki hayal kırıklığınız hala aklınızda. Toplam dolaşma süresi, 17 dakikayı geçmeyen, içinde çok dükkan barındırmayan, size temiz havada gezme ve tasarruf etme fırsatı bırakan Dolphin’i tabiki unutmayacaksınız.

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir