Kitapkurtlarının Aklını Alacak 5 Dekorasyon Fikri

2563

Kitapkurtları iyi bilirler ki teknoloji de gelişse, e-kitaplar da çıksa; matbu kitaplar ve onlara karşı olan sevginin azalması söz konusu değildir. Hatta öyledir ki kitap kokusu olmadan konsantre olamayan kitap kurtlarının sayısı azımsanacak kadar değildir. Kitabı hatırlatan her obje onlar için bir yaşama enerjisi ve mutluluk kaynağı olabilir. Kitaplara karşı böylesine bağlılık taşıyan insanlar evlerini de bu yönde dekore etmek isterler. Araştırmaya yatkın olan kitapkurtlarının, dekorasyon fikirleri için de araştırma yapmasını ve yazımıza ulaşmasını umuyoruz.

Dekorasyon her ne kadar uzmanına bırakılması gereken bir alan olsa da küçük dekoratif ürünler seçerek siz de zevkinizi ortaya koyabilirsiniz. Kitapkurtları da dekorasyon fikirleri almak için yazımızı inceleyebilirler. Ancak biz yine de ileri seviye dekorasyon fikirleri için bir uzmana danışmaları gerektiğini belirtelim.

#1 Üst üste dizilmiş kitaplar şeklinde sehpa…

kitap (6) Bir evin olmazsa olmazları arasında yer alan eşyalardan biri olarak karşımıza çıkar sehpa. Küçük bir ürün olsa da tamalayıcı özelliğiyle, özellikle kadınların seçimine dikkat ettikleri üründür sehpalar. Dekorasyon fikirleri almak için de sehpayla başlamak yerinde bir karar olur. Kitapseverler için evlerinde nostaljik bir kütüphane havası yaratacak, yudumladıktan sonra üstüne koydukları kahve fincanıyla okuma,araştırma isteklerini içinde uyandıracak resimdeki gibi bir sehpa çok uygun olacaktır. Eğer resimdeki sehpamızı beğenmediyseniz alternatif sehpa modellerine de ulaşabilirsiniz.

#2 Açılmış bir kitap şeklinde dekoratif lamba…

kitap (4)

Dekorasyon fikirleri toplamak için en önemli noktalardan birisi de aydınlatmalar ve lambalardır. Gözünü yormayacak ancak aynı zamanda da ihtiyacınızı karşılayacak bir aydınlatma özellikle kitaplara ve araştırmalara saatlerini harcayan okurlar için önemlidir. Okuma iştahınızı arttıracak ve bu sırada aydınlatma ihtiyacınızı da karşılayacak lambalarınızı kitap şeklinde dekoratif lambalardan seçebilirsiniz. Baktıkça okuma isteğinizin depreşeceğini düşünüyoruz.

#3 Dev bir kitaplığı andıran duvar kağıtı…

kitap (8)

Eğer duvarlarında duvar kağıdı kaplı evlerde büyümüş olan nesildenseniz, o nostalji hissine geri gitmek isteyebilirsiniz. Bu hissi aynı zamanda kitap rafları havası veren bir duvarkağıdını evinizin dekorasyonunda düşünerek kendinize güzel bir dekorasyon fikri oluşturabilirsiniz. Eğer duvar kağıdı seçiminden kararsız kalırsanız evinizin diğer eşyalarına uygun olarak dekorasyonu tamamlayacak alternatif duvar kağıtlarına da göz atmakta fayda var

 

 

 

#4 Eski bir kitap şeklinde saat

kitap (2)

Zamanı takip etmek için çalışma masanızda ya da duvarınızda dekoratif saatler kullanmayı severiz. Evimizin diğer eşyalarıyla da uyum sağlayarak güzel bir ahenk yaratmayı hedefleriz. Tam bir ahenk için küçük ürünler her ne kadar basit seçenekler olsa da ilk etapta akla gelmez ve istediğimiz havayı sağlamak için hep bir şeylerin eksik olduğunu hissettirir. Saatler de dekorasyonu tamamlayacak ve arzu ettiğiniz rüzgarın evinizde esmesini sağlayacak küçük dekorasyon ürünlerindendir. Aynı zamanda kitap sevdalısı insanlar için kitap şeklindeki bu saat de çok güzel bir dekorasyon fikri oluşturacaktır.

 

#5 Açılmış bir roman şeklinde paspas

kitap (10)

Eve adımınızı attığınız andan itibaren dış dünya ile bağınızı koparmak ve kendinize ayrı bir dünya kurmak istiyorsanız iyi bir dekorasyon şart. Bunun için de çok sayıda dekorasyon fikri toplayarak seçenekleri genişletmek gerekecek. Eğer giriş anından itibaren istediğiniz atmosfere hazırlanmak istiyorsanız paspaslar da önemli bir rol oynayacak ve size yardımcı olacaklardır. Bir kitapkurdu ise böyle bir paspas için her şeyi göze alabilir.

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir