Kısa Yoldan Para Kazanmanın 10 Yolu

1975

Hepimiz ama hepimiz kısa zamanda çok para kazanmak isteriz. Hatta bir zamanlar bu istek adına “ah bir zengin olsam” diye şarkılar yapıldı zamanında. Peki ya bunu yapmak mümkün mü? Sizi multu milyarder yapmaya yetmez ama ek işlerle beraber evet mümkün. Gelin hep birlikte neler yapacağımıza, ne yollardan geçeceğimize birlikte bakalım..

#1 Arabanızı reklam ile kaplayın..

araba kaplama

Yanınızda bir markanın resimleriyle kaplı araba illaki geçmiştir. İlk başta bunun firma arabası olduğunu düşünmüş olabilirsiniz. Fakat reklam ajansları arabalarını kaplayan şöförlere aylık 300-700 tl arası ücret öder. Mis.

#2 Evinizdeki odaları kiralayın..

genc-yatak-odasi

Evinizde kullanmadığınız boş odaları kiraya vererek aylık bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Birçok üniversite öğrencisi ve gezgin turistler daha uygun olduğunu düşünerek oda kiralamayı tercih ediyor. Tabi sözümüz İstanbul’dan dışarı, aman diyelim duvardaki plazmaya dikkat.

#3 Saçlarınızı satın..

sac-alan-sirketler

Evet yanlış duymadınız. Kıldan tüyden işler de para kazandırabiliyor. Sağlıklı, boyasız ve uzun saçlara sahipseniz en yakın kuaföre gidip 500-1000 tl arası saçlarınızı satabilirsiniz. Her zamanki gibi bayanlar yine bir adım önde.

#4 Part Time Çalışın..

barista-uae

Öğrencilerin yanı sıra birçok insanın tercih ettiği garsonluğun 40-70 tl arası günlük ücreti bulunmakta. Ayrıca ehliyetiniz var ise part time taksi şöförlüğü de yapabilirsiniz. Tabi ki part time işlerin sınırı bulunmuyor. Çalışın da çalışın.

#5 Doğrudan Satış Temsilcisi olun..

yilin-gozde-meslegi-satis-temsilciligi-3231092_1120_o

Avon gibi markaların satış temsilcisi olarak ek gelir sağlayabilirsiniz. Sattığınız üründen komisyon alarak size verilen kadar değil, sizin istediğiniz kadar para kazanırsınız.

#6 Kıyafetlerinizi ve 2. El Ürünlerinizi Satın

internetten-satis-yapmak-620x350

Hiç yorulmadan para kazanmak bu olsa gerek. Günümüzde ikinci el satış yapabileceğimiz birçok site var. Kullanmadığınız kıyafet ve eşyaları bu sitelerden satıp günü kurtarabilirsiniz. Hatta bu aktivite zamanla alışkanlık haline gelecek, varınızı yoğunuzu satmaya, bir şeyleri br şeylerle takas etmeye başlayacaksınız. Sahibinden.com ölücülerini dikkat efendim.. 🙂

#7 Sokak Müzisyenliği Yapın..

denizli-nin-sokak-muzisyenleri-h

Sesiniz güveniyorsanız veya herhangi bir enstrüman çalabiliyorsanız sokaklar sizin sahneniz olabilir. Kalabalık alanları tercih ederek iyi paralar kazanabilirsiniz. Hatta sokak müzisyenliğindeki başarılarıyla iyi yerlere gelmiş bir çok isim mevcut. 

#8 Fotoğraf Çekimlerine Gidin..

fotograf-kursu

Özel günlerde yapacağınız fotoğraf çekimlerinde günlük 150-250 arası para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken profesyonel bir fotoğraf makinesi alıp iyi bir reklam yapmak. Facebook’ta isminizin sonuna “photography” getirerek hayran sayfası açmayı unutmuyoruz!!

#9 Nasa’da denek olun..

fft99_mf5518462

Kulağa korkutucu gelse de NASA 90 gün boyunca yatakta yatmanıza karşılık 5000$ ödüyor. Bilimsel bir uygulama olduğundan deneklere hiçbir aktivite yapmalarına izin verilmiyor ve sadece televizyon izleyip, kitap okuyup, bilgisayarla uğraşabilmenize izin veriliyor. Kolay gibi gözükse de deneklerde kısa ve uzun vadeli etkileri olabilir. Denek olmadan önce iki kez düşünün.

#10 Şansınıza Güvenin.. 

151020141616049254456

Son olarak şansınıza güveniyorsanız at yarışı, loto, şans topu gibi oyunları da deneyebilirsiniz. Belli mi olur belki 74 milyon içinden şans seni bulur

#Bonus

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir