Kısa Bir Bodrum Tatilinden Keyif Almak

2881

Malumunuz yaz ayları biraz zor da olsa geldi çattı. Birçoğumuz tatil planları yapmaya başladık ya da başlamıştık zaten. Kimimiz zamanını memleketine, topraklarına giderek hasret giderecek. Kimimiz de güneye sahillere inip deniz, kum, güneş gibi muhteşem üçlünün tadını çıkaracağız. Tabi gidilecek yerlerin başında her yıl zirveye oynayan, yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı olan Bodrum öne çıkan tatil beldemiz olacak. Özellikle berrak denizi ve temiz kumsalları ile Bodrum, gelen misafirlerini ağırlamakta ve anılarında birbirinden güzel yaşanmışlıklar bırakmaktadır.

1285251912_07_xanadu_island_bodrum_jpg

Konaklamada size kolaylık sağlayacak, tatilinizin daha verimli olmasının baş faktörü olacak; sabah güne uyanırken denizin sizi selamlayacağı, akşamları yakamozlar eşliğinde sizi uykulara daldıracak konforlu oteller yazınıza tat katacaktır. Hatta gününüzün önemli bir bölümünde otelden çıkmanıza gerek kalmayacak donanıma sahip konaklama yerleri sizi şımartacaktır.

1399240102

Bodrum, sadece denizi ile misafirlerini karşılamakla kalmaz aynı zamanda eşsiz doğası, tarihi miraslarıyla da zamanınızı daha değerli kullanmanızı sağlar. Özellikle 1406-1523 yılları arasında inşa edilen St. Jean Şövalyeleri’nin kalesi sizi tarihin derinliklerine götürür. Kaleye çıkışınızda adeta Bodrum’un hakimi sizmişsiniz hissi verir. Gününüzün önemli bir kısmını keyfile harcayabileceğiniz güzel bir yerdir.

akçabük

Böyle güzel bir deniz bulmuşken kumsalın, güneşin tadını çıkarmadan ayrılmak olmaz. Özellikle Akyarlar, Turgutreis, Yalıkavak gibi temizliğin ve güzelliğin sembolü olan mavi bayrakla ödüllendirilen plajlarda elinizde kokteylinizle kışın yorgunluğunu atmakla kalmayıp yeni sezon için moral ve enerji depolayarak daha güzel bir yıla merhaba dersiniz. Kadifemsi kumlarda güneşlenirken başka bir şey düşünmez anı yaşarsınız.

Zeki_Muren_muzesi

Özellikle yerli misafirlerin  görmekle keyif duyacağı, geçmişi özlemle yad edip duygulanacağı hatta eski güzel günleri anacağı Zeki Müren Müzesi görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Bir döneme damgasını vurmakla kalmayıp hala müziklerini ve sesini aynı şevkle dinlediğimiz “Sanat Güneşi”nin mirasını görmek sanırım ki herkesi aynı duygusal derinliğe çekecektir.

0207130342511001464_479401235463817_1331558723_n

Akşamlarınızı Gümüşlük ve Bodrum gibi yerlerde sakin veya daha hareketli şekilde geçirebilirsiniz. Özellikle akşam sefanızı deniz kenarında balık ve birçok deniz mezesi ile tatlandırabilirsiniz.

halikarnas-the-club

Ya da meşhur barlar sokağında gezerken sizi cezbeden bir mekana girip gönlünüzce eğlenebilir ve birbirinden renkli gecelerin tadını müzik eşliğinde coşarak yaşayabilirsiniz.

indir

Bodrum öyle eşsiz bir yerdir ki geleni bağlar, adeta gelen bir daha gelmek ister. Giderken arkanızda eski bir dost bırakmışçasına sizi çeker oraya. Ondandır ki nice sürgüne gönderilen dönmek bilmemiştir oradan. Halikarnas Balıkçısı orada gerçek benliğini bulmuştur. Zaten o meşhur sözünü de orada söylemiştir: “Yokuş başına geldiğinde Bodrum’u göreceksin sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin, senden öncekiler de böyleydiler aklını Bodrum’da bırakıp gittiler.”

Sizin de yolunuz düşerse Bodrum’a zihninizde unutulmayacak anılara yer açmaya hazır olun. İyi tatiller…

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir