Kiraz Mevsiminin ‘Ayaz’ı Serkan Çayoğlu Kimdir?

3686

Genç kızların gönlünü kısa zamanda fetheden çiçeği burnunda oyuncu Almanya’da doğmuş. Orada büyüyüp üniversite çağına geldiğinde ekonomi bölümünü tercih etmiş. Bakmış görmüş ki bu meslek kendine göre değil, tası tarağı toplayıp Türkiye’ye gelmiş bir başına ve oyunculuk yapmaya karar vermiş. Oyunculuk mesleğinde de profesyonel olmak istiyor, profesyonelliğin yolu da eğitimden geçiyor tabi ki. İlk iş ‘Dolunay Soysert’ gibi ünlü isimlerden eğitim almış. İlk deneyimi ‘Kuzey Güney’ olmuş sempatik oyuncunun. Daha sonra ‘Zeytin Tepesi’ ile bir nebze daha ustalaşmış. Ve altın vuruşunu yaz dizisi olarak başlayan ‘Kiraz Mevsimi’nde yapmış. Hala bu dizide devam ederek binlerce hayran kazanıyor. Yemek yapmayı çok severmiş ve evinde huzur bulurmuş. Aşkın tabusu olmadığına inanırmış genç oyuncu ve aşkını çılgınca yaşamaktan hiç çekinmezmiş. Bir röportajında verdiği cevapları sizlere aktarmak istiyorum.

ayaz2

# Önce ‘Zeytin Tepesi’nde çıktınız karşımıza ama asıl ‘Kiraz Mevsimi’yle girdiniz hayatımıza ve çıkacakmış gibi de durmuyorsunuz. Oyunculuk artık sizin hayatınız mı? Oyuncu olarak mı ölmek istiyorsunuz?
Bunu şu anda bilmeme imkan yok, hayatın neler getireceğini bilmiyorum ama bu işi ilk yaptığım günden beri çok seviyorum. Kendimi oyunculuk konusunda ilerletmeye çalışıyorum.

# Peki, oyuncu olma fikrinden önce neler yapıyordunuz, nasıl hayalleriniz vardı?
Almanya’da doğdum, büyüdüm. Orada ekonomi okuduktan sonra Türkiye’ye geldim ve oyunculuk hayatım başladı.

ayaz1
# Almanya’da modellik de yapmışsınız, Türkiye’de modellik yapmayı düşünmediniz mi?
Evet, Almanya’da yaptım ama Türkiye’ye geldiğimde kendime koyduğum hedef oyunculuktu. O yüzden tamamen bunun üzerine yoğunlaştım.

Aileniz hala Almanya’da mı yaşıyor?
Evet. Arada sırada ziyaretime geliyorlar, ben de gidiyorum ama set yoğunluğundan dolayı uzun zamandır yanlarına gidemiyorum.

ayaz5
# Aşıkken yapıp da sonrasında ‘vay be bunu da yapmışım’ dediğiniz bir şey var mı?

Aşk zaten hep çılgınca şeyler yaptırıyor. Çünkü duygularınla hareket ediyorsun, her an! Sabah kalktığın andan itibaren değişik bir enerjin oluyor. O yüzden de çılgınlık diye düşünmüyorsun hiçbir şeyi, nasıl hissediyorsan öyle davranıyorsun.

# Mutfakla aranızın iyi olduğunu duydum. En iyi yaptığınız yemek ne?

Hint ve Çin yemeklerini iyi yapıyorum. Baharatlarla uğraşmak, yeni şeyler denemek keyif veriyor. Türk mutfağında çok iyi değilim, o konunun uzmanı annem.

ayaz3

Evet gördüğünüz gibi neredeyse kusursuz diyebileceğimiz kişilerdenmiş ‘Serkan Çayoğlu’. Oyunculuk hayatında kendisine başarılar diliyoruz ve sözlerimizi burada sonlandırıyoruz.

Röportajın tamamına buradan ulaşabilirsiniz. Keyifli okumalar.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir