Kaptan Tsubasa’dan Akıllara Kazınmış 12 Karakter

8508

Futbol oynayan ve dünyanın en iyi futbolcusu olmak isteyen çocukları konu eden bir Japon mangasıdır. Çok sevilince çizgi filmi de yapılmış hatta ülkemizde bile gösterilmiştir. Çizgi filmi çoğu neslin büyümesine eşlik etmiş bir efsanedir. Çekilen şutların kaleyi bulmasının 3-4 bölüm sürmesi nedeniyle sinirlerin gerilmesiyle de hatırlanır bu çizgi film.

#1 Tsubasa Ozora

Tsubasa isimden de anlaşılacağı üzere ana kahramanımızdır. Kendisi Nankatsu şehrine yeni yerleşmiş ve futbol yıldızı olmak için doğan bir gençtir. İyi bir futbolcu olmak isteyen Tsubasa bir anda kendini okul futbol takımının kaptanı olarak bulmuştur. Takımla birlikte şampiyon olmak için türlü rekabetlere girmesi gerekmektedir.

tsubasa

#2 Genzo Wakabayashi

Tabiri caizse havada uçan sineği bile tutabileceğini iddia eden bir kaleci Genzo. Tsubasa ile olan dostluğu kimin daha iyi olduğunu görmek için yaptıkları maç ile başlamıştır

genzo-wakabayashi1

#3 Kojiro Hyuga

Meiwa takımının asi kaptanıdır. Kazanmak için her yol mubahtır diyen Kojiro izleyiciler tarafından başta sevilmemiştir. Sonraları ise iyi biri olduğu anlaşılıp sevilmeye başlanır. Futboldan kalan vakitlerinde çalışması ve burs kazanmak zorunda olması sempatimizi kazanmasında etkili olmuştur.

kojiro hyuga

#4 Ken Wakashimazu

Kalecilikte olduğu kadar dövüş sanatlarında da iyi olmasıyla bilinen Ken, Meiwa takmında oyuna girer girmez kurtardığı penaltı ile bütün ilgiyi üzerine çekmiştir. Kojiro’nun saygı duyduğu tek kişidir.

ken wakashimazu

#5 Taro Misaki

Tsubasa ile birlikte oynadığı Nankatsu forvetinde “altın ikili” olarak adlandırılırlar. Fair play ruhunu tam anlamıyla yaşayan Taro, maçlardaki kavgaları ayırma görevini üstlenmiştir.

taro misaki

#6 Jun Misugi

Musashi takımının başarılı forvetidir. Herkesten gizlediği kalp rahatsızlığı hayatını tehlikeye atsa da o futbola veda etmeden Japonya şampiyonu olmak istemektedir.

jun misugi

#7 Ryo İshizaki

Ryo, Nankatsu takımının defansının bel kemiği olduğu gibi Tsubasa’nın da en iyi arkadaşlarından biridir. Takımın neşe kaynağı olması onu bize ayrı sevdirmiştir.

ryo ishizaki

#8 Tachibana Kardeşler

Hanawa takımının ikiz forvetleri şampiyonluk yolunda Nankatsu’nun dişli rakiplerindendir. Her maçta beraber hareket ederler ve başka ülkeden izleyen insanlar çok şaşırtırlar. Bencil tavırlarıyla izleyenleri çıldırttıkları olmuştur.

tachibana kardeşler

#9 Sanae Nakazawa

Nankatsu zamanında Tsubasa’nın arkadaşıdır. Sonradan evlenmişlerdir. Filmin son serisinde ise hamiledir.

sanae nakazawa

#10 Roberto Hongo

Oynadığı bir maçta aldığı bir darbeyle oluşan gözündeki ağır retina hasarı nedeniyle emekli olan Japon asıllı Brezilyalı bir futbolcu. Tsubasa’yı eğitmiş ve Nankatsu ilkokul takımını yönetmiştir.

roberto hongo

#11 Takeshi Sawada

Meiwa’nın en iyi 3 oyuncusu arasındadır, Kojiro’nun sağ kolu gibidir. Her maçta Kojiro ile hareket eder, Kojiro’ya çok saygı gösterir.

takeshi sawada

#12 Karl Heinz Schneider

11 numarayı giyen forvet. Alman takımının kaptanıdır. Genzo’nun en çok korktuğu forvettir. Oyuncu Tsubasa’ya hem yetenekleri yönünden hem de iyi kalpliliği yönünden benzer. (Karl Heinz Rummenigge’den esinlenerek yapılmıştır.)

karl heinz schneider

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir