Kahve falı nasıl bakılır

921
kahve falı
kahve falı

Kahve falı nasıl bakılmalıdır?

Merhaba sevgili okurum.Bugün sana kahve falı nasıl bakılır , kahve falında çıkanlar , kahve falı öğrenme ile ilgili eğitim niteliğinde yazı yazacağım.Bazıları kahve falının bir yetenek olduğunu ve sadece özel kişilerin fal bakabileceğini düşünür. belki de sen de böyle düşünüyorsun. Bu yazıyı okuduktan sonra bu düşüncenin değişebileceğini umuyorum. Hatta biraz iddialı konuşmak gerekirse ummuyorum, değişecek diyorum. Bir kaç küçük önemli incelik öğrenerek sen de medyumlara taş çıkartacak bir kahve falı bakıcısı olabilirsin. Karşındaki kişiyi etkilemek, güven duygusu oluşturmak, sohbetlere renk katmak, çevreni genişletmek, ortamların aranan kişisi olmak mı istiyorsun? öyleyse doğru yerdesin.

Kahve falında çıkanlar nasıl değerlendirilir

Kural 1: Beklentiyi Yükseltmeyin (“Ay ben hiç beceremem ama dur bi bakiym cnm” kuralı):

Falın bakılacağı ortamda ben çok iyi fal bakarım, hislerim çok kuvvetlidir vs. moduna kesinlikle girmemelisin güzel arkadaşım. Sadece “hadi kapat da bir deneyeyim”, “öyle çok da iddialı değilim ama bir denerim” (denemek kelimesi çok önemlidir) demen beklentiyi yükseltmemek için iyi bir adım olacaktır. Özellikle sık karşılaşılan şu hikayeyi bilirsin “Ay ben bir keresinde bir fal baktım, falda karaltı gördüm kötü şeyler gördüm. İçim kötü oldu bakmayacağım dedim. Bir hafta sonra edesi öldü, dedesi öldü vs. vs.” gibi bir hikaye ile fal bakmaya başlamak falcılık kariyerini yerle bir edecek bir beklenti yaratacaktır fala baktıracak kişide. Senin de işini zorlaştırır bu durum. o beklentiyi yarattıktan sonra nokta atışı yapmanı bekleyecek karşındaki. Ağzınla kuş tut ki falını beğendirebilesin o saatten sonra. Oysa tevazu gösterdiğinde işin o kadar kolaylaşacak ki! beklentisi düşük bir fal baktıran kişi senin tutturduğun bir cümleyi on yapar. beklentisi yüksek bir fal baktıran ise bini bir yapacak, tutanı da görmezden gelecektir.

Kural 2: Felaket tellallığı yapma psikoterapistlik yap ( Fal terapi):

Bir çok insan fal baktırmayı bir terapi olarak görür. Fala inanma falsız kalma derler. oysa ki falla yatıp falla kalkarlar. bunun sebebi sabırsızlıklarıdır. çok istedikleri şeylerin ne zaman olacağını hayatlarının rayına ne zaman oturacağını… yavaş ilerleyen herşeyden bunalır ve fincana dikerler gözlerini. yapmanız gereken basittir. karşınızdaki insanın beklentisinin hayatın hangi dalından olduğunu bilmenize gerek yok. Her dalda bir beklentileri muhakkak vardır. kendi hayat hikayelerinizle birlikte olayı renklendirerek anlatın. Karşınızdaki insana anlatmanız gereken tek şey şu : ” istediğin şey olacak. olmaması için küçük bir ihtimal var. eğer olmazsa sana çok daha büyük bir kapı açılacak. o kapının anahtarı bir tepenin (ufak bir zorluğun) arkasında fakat bu tepe senin kolayca aşabileceğin bir zorluk. arkasından mutluluk seni bekliyor olacak.”

işin özü: yaşadığın kötü şeyler olabilir. istediklerin olmayabilir. Fakat bunların senin farkında olmadığın ve güzel bir sonucu olacak. insanların duymak istedikleri şey budur. ve hayatın işleyişi de budur zaten. yüzde yüz tutacak bir falın sırrı işte burada yatar.

Kural 3: falınızı hayat dersleri ile süsleyin.

insanların kehanete değil içlerinin rahatlamaları için tavsiyelere ihtiyaçları vardır. gördüğünüz şekillerin size çağrıştırdığı bir hikaye üzerinden hayat dersleri sunun. falınızda hayat dersleri anlattığınızda insanların yaşayabileceği ve üstesinden gelemediği genel sorunların çözümleri için yolları anlattığınızda 3 vakte kadar gerçekleşmese de “zamanı tutmadı ama gerçekten de tavsiyelerini kullandım tuttu bak işte!” yorumunu alacak ve kariyerinizde yerinizi sağlamlaştırmış olacaksınız.

Kural 4: Şekillerin anlamlarını kesin zannetmeyin:

Bir arkadaşım vardı. Falda gördüğü şekilleri internetten fal sözlüğünden okuyarak fal bakmaya çalışıyordu. Haliyle fal saatlerce sürüyor ve fal bitene kadar bakan da baktıran da işkenceler sancılar çekiyordu. tavsiyem şu gördüğünüz şeklin sizin için ne ifade ettiğini karşınızdakine anlatın. Fincanda tavşan mı gördün? Tavşan senin için tiksinç mi geliyor? Fala bakan ne derse odur! Fincanın hakimi sensin. öyleyse o tavşanın fal sözlüğünde ne anlama geldiğinin önemi yok! yapıştıracaksın yorumu : “ay tatlım senin hayatında tiksinç bir insan varmış. ama kurtulacaksın/kurtulmuşsun tekrar kapına gelirse bu dişlek kişiye yüz verme” Bakın, ne kadar da kolay değil mi?

Kural 5: duraksamadan arka arkaya hikayelerinizi anlatıp yeterince çok cümle kurmalısın:

Falınıza bakarken ne söyleyeceğinizi zihninizde toparlayıp saymaya başladıktan sonra durmamalısınız. Size biraz hız kazandırması açısından aşağıya bir de falda görülen klasik tabirler ve şekillerin anlamlarını da ekleyeceğim. iyice öğrendikten sonra, ta daaa! siz de artık bir Fal Terapistisiniz. Tebrikler! yeni mesleğiniz hayırlı uğurlu olsun.

Balık: kısmet demektir. ille ilişki olarak yorumlanmaz. para, iş, güç, şans tüm bunlar da kısmete girer. sevgilisi olan kişinin falındaki balık gördüysen hemen yapıştır. paradır o para.

Faldaki beyaz alanlar (Göz aydınlığı) : sevindirici ferah huzurlu zamanlara işaret eder.

At: murattır bir dileğin gerçekleşecek!

fincanın ortasındaki hilal şeklinde beyaz alan: ailenizde koca bir mutluluk var, çok yakında!

 

geri kalan her şey yorum arkadaşım. Tamamıyla senin özgür sallama gücün. it mi gördün ister sadık biri var de, ister seni ısıracak bir düşman. Dök içini rahatla, rahatlat!

Sorusu olan?

Filtre kahve ile neden fal bakılmaz ? Adı üstünde filtre kahve özel muameleden geçtiği için kahve falı için kritik telvesi yoktur ve bu sebeple neskafe ve filtre kahve ile fal bakılamaz.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir