Kadınların Evlenmek İstemeyeceği 7 Erkek Tipi

7237

Biz kadınlar öncelikle kendine sevgili seçme konusunda oldukça ince eleyip sık dokuyoruz. Sevgili seçmek, demeyeyim de hoşlandığımız kişinin küçücük bir itici davranışında, hemen soğuyoruz. Evlilik yolunca, ciddi düşünenler kadınlar ise bu konuda çok seçici davranıyor. Sebebi ileride çıkacak olan sorunlara karşı önlem almak aslında. Burada yazdığım itici erkek davranışları her kadının seçeneği dışında olmayabilir tabii ki.

Genelleme yapacak olursak, kadınların itici bulduğu bazı davranışlar var. İşte onlardan bir kaçını sizler için listeledim.

#1 Kısıtlamak ve aşırı kıskançlık

Çoğu erkek, aslında sahiplenme duygusundan dolayı, sevdiği kadını ister istemez kısıtlama yoluna giriyor. Hem de sevdiği kadın; alımlı ve çekici ise. Kadınınıza güven konusunda buraya ne yazsam işe yaramayacak biliyorum. O zatan ilişkinin temeli, apayrı bir konu.

Kısıtlamanın altında yatan asıl konu ise bence ilişki de son söz sahibi olmak. Eğer karşınızda özgürlüğüne düşkün ve bundan ödün vermeyen bir kadın varsa işiniz çok zor demektir. Kısıtlamanın altında yatan bir diğer konu ise kıskançlık. Uzun zamandır sizinle olan ve her şeyini size göre endekslemiş bir kadının size yanlış yapmasını ve aldatmasını beklemeyin. Eğer onu kısıtlayarak veya aşırı kıskançlığınızla daraltma yolunu seçtiyseniz, karşınıza çıkacak olumsuzluklara da hazırlıklı olun.

#2 İdeali olmayan erkek

Hiç bir kadın, ilerisini düşünmeyen ve ideali olmayan bir erkekle bırakın birlikte olmayı arkadaş olmaya dahi katlanamaz. Sebebi, uzun süren ilişkilerde kadın, geleceği düşünmeyen erkek için, “Benimle sadece vakit geçiriyor” hissine kapılabilir. Bu onun evlenmek istediği anlamına gelmiyor, ikiniz için bir şeyler yapmak isteyip istemediğinizi ölçüyor, kendince. Kadınınıza olmayacak vaatlerde bulunmayı sakın ha sakın denemeyin, o sizi sizden çok daha iyi tanıyor.

#3 Bir şeye bağımlı olması

Kadın sadece, birlikte olduğu erkeğin kendisine bağımlı olmasını ister. O da çok fazla sıkmamak şartıyla. Onun dışında erkeğin; kumara, şans oyunlarına, alkole hatta uyuşturucuya olan bağımlılığı, erkeği kadınının gözünde küçük düşürür. Siz başınız sıkıştığında öncelikle alkole başvuruyorsanız ve kadınınızla sıkıntınızı paylaşmıyorsanız, ilişkinin sonraki günlerinde de kadınınızı alkol ile dertleşerek unutmalısınız.

#4 Büyümemiş, olgunlaşmamış erkek

Bakın, çocuk ruhlu olmak, olgunlaşmamak değildir. Olgunlaşmamak, hala sorumluluk almamaktır. İlişkide dahi sadece kendini düşünen erkek, evlerden ırak olsun. Kendisine verilen sorumluluğu, zamanında ve kaliteli bir biçimde yerine getiremeyen erkek, evin arka bahçesinde oynasın dursun.

#5 Cimri olmak

Kadınlar tutumlu ve para biriktiren erkeklerden hoşlanırlar hatta bu erkekler için büyük bir artıdır. Ama bu tutumlu olmanın altında cimrilik varsa işte o zaman kadının devreleri yanar. Sadece kendisine para harcayan, zora girdiğinde kadınına yardımcı olmayan erkek, ileri de daha ciddi bir ilişki yaşarken yahut evlenme yoluna giderken, her şeyi yarım bırakıp giden bir kadının arkasından ağlayacaktır.

#6 Hijyenine dikkat etmemesi

Hijyen konusu aslında sadece kadınlar için değil erkekler için de oldukça önemli bir mevzu. Yanınızdaki insanın, güzel kokmasını istersiniz, tırnaklarının temiz olmasını istersiniz. Dışarıdan bakıldığında pis ve bakımsız bir kimseyle vakit geçirmek iki taraf için de can sıkıcı olabilir.

#7 Kendini beğenmiş erkek

Küçük dağları ben yarattım havasından çıktığınız an, sizinle sadece eğlenmek ve paranızı yemek için etrafınızda olan kadınlardan kurtulup, asıl sevgiyi bulduğunuz kadınla karşılaşmanız muhtemel olacaktır. Tabii ki de kendinize bakacaksınız, ve aynada çekici pozlar verip “Çok iyisin be dostum” diyeceksiniz. Ama bunu sadece kendiniz söylemeyin, mütevazi olmayı öğrenin ve bu cümleyi sevdiğiniz kadının ağzından duyun.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir