John Lennon’un Kayıp Gitarı Bulundu

1634

 

John Lennon'un Kayıp Gitarı Bulundu (2)

 

The Beatles hiç kuşkusuz İngilizlerin tarihe damga vurmuş müzik gruplarından. Grup sadece yaptığı müzikle değil zamanında George Harrison – Pattie Boyd aşkıyla, Paul McCartney’nin ölüm iddiasıyla,  John Lennon’un Yoko’ya olan aşkı ve öldürülmesiyle konuşuldu ve konuşulacak. Kendileriyle ilişkili Nowhere Boy, Across The Universe , A Hard Day’s Nights gibi filmler de çekilen bu efsane grubun üyesi John Lennon’un gitarı 1963 yılında kaybolmuştu. O zamandan bu zamanada kendisinden haber alınamıyordu. Bununla ilgili bir gelişme ortaya çıktı ve biz de paylaşalım istedik.

John Lennon’un “Love Me Do” gibi ilk hitlerini çalmak için kullandığı Gibson marka kayıp gitarı nihayet bulundu ve açık artırmaya çıkarıldı. Gitar 1963 yılında kaybolmuş ve yerini hemen bir yenisi almıştı.

Bundan neredeyse 50 yıl sonra John McCaw adında amatör bir gitarist kendi gitarının Lennon’ un gitarına benzediğini söyledi ve bu çoktan doğrulanmış durumda. John McCaw bu gitarı yetmişli yıllarca birkaç yüz dolara almış ve Kaliforniya’da Julien Müzayede Evi’nin beklentisi gitarın 600.000 – 800000 dolar arasında alıcı bulacağı yönünde.

Lennon’ un ” She Loves You ” ve ” I Wanna Hold Your Hand “gibi şarkıları yazarken çaldığı gitarın kayıp haldeyken başına neler geldiği hakkında bir fikrinin olmadığını söylüyor Mr Julien.

Mr. Mccaw bu gitarı  yenilemeden ve değiştirmeden on yıllardır elinde tutuyor. Geçen yıl arkadaşlarından biri Andy Babiuk sayesinde onu bir kitapta görüp tanımış ve bir Beatles uzmanı  onun grubun bir kalıtı olduğunu doğrulamış.

KAYNAK John Lennon’s ‘Love Me Do’ Guitar Found, and Is Up for Sale

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir