Jirki Aşireti intikam dedi PKK geri çekildi

1048

11 Nisan’da PKK tarafından yaralanan Jirki Aşireti’nin lideri Tahir Adıyaman’ın durumu iyi. Jirki Aşireti ise bu silahlı saldırıya karşı intikam yeminleri etti. Jirki Aşireti’nin önde gelenleri bu silahlı saldırıya karşı sessiz kalmayacaklarını ve intikam yemini ettiklerini söyledi. Bizden insanlık adına bir şey beklemesinler diyen Jirki Aşireti’nin ileri gelenleri, PKK’ya karşı etkin bir mücadele süreceklerini söylediler.

Jirki Aşireti’nin bu intikamı karşısında PKK tarafından açıklama geldi. PKK, Jirki Aşireti’nin lideri olan Tahir Adıyaman’a karşı herhangi bir silahlı saldırıda bulunmadıklarını, o coğrafyada kendi güçlerine dair kişilerin olmadığını açıkladı. Tahir Adıyaman’a karşı herhangi bir eylem içinde olmadıklarını söyleyen PKK mensupları, bu saldırının kendileri tarafından işlenmediklerini söyledi.

PKK’DAN BÜYÜK İDDİA

Terör örgütü PKK’nın iddiası ise dikkat çekiyor. Bu silahlı saldırıyı Jirki Aşireti’nin mensupları tarafından gerçekleştirdiği iddiası, o bölgede bomba etkisi meydana getirdi.

JİRKİ AŞİRETİ NEDEN İNTİKAM DEDİ?

Lider Tahir Adıyaman’ın yaralanmasını sebep olarak gören Jirki Aşireti, sonuç olarak gördüğü durum, PKK’nın Kürtleri yok etmesinden kaynaklı olarak gösterdiğidir ve bu durum karşısında PKK ile artık işbirliği içerisinde olmayacaklarını açıkça ifade etti. Jirki Aşireti’nin önde gelenlerinden Mehmet Adıyaman, açıklamasında şunları dile getirdi:

Bundan sonra bizim aşiret ile PKK’lılar arasında ip kopmuştur. Bizden insanlık adına bir şey beklemesinler. Yüksekova’daki insanları muhacir duruma düşürdüler. Silopi, Cizre, Diyarbakır’da onlar Kürtler’i imha ettiler.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir