Japonlar Ve Purikura

1528

Japonya’ da eğlence ve oyun anlayışının yaş sınırı yok. Kaç yaşında olursanız olun stres atmak için gideceğiniz oyun alanlarının sayısı ve büyüklüğü hayal edemeyeceğiniz kadar çok. Söz konusu ülke Japonya iken teknolojinin gelişmişliği doğrultusunda oynayacağınız oyunların da kalitesi ve eğlendiriciliği doğru orantılı diyebiliriz.Bu oyunların neler olduğu , şimdilik başka bir yazımın konusu. Bugün Japonlar ve Purikura‘dan bahsedeceğim.

yokohama-Minatomirai-purikura-3-768x569

Çoğu gencin Japon kültürü ile tanışması belki de animeler sayesinde olmuştur. Düşünsenize o anime karakterlerinden biri olabileceğinizi. Oldunuz diyelim anı için bir fotoğraf çektirmekte isterdiniz değil mi? İşte Purikura en basit anlamda bu işe yarıyor. Önce olmak istediğiniz karakter ile ilgili bir kostüm seçiyorsunuz. (Eğer kostüm giymek istemezseniz normal kıyafetlerinizle de olur.) Sonra kabinlerden birine girip ister arkadaşlarınızla birlikte isterseniz tek başına kameraların bulunduğu yöne doğru poz veriyorsunuz. Belli bir süre boyunca arka fonda müzik eşliği ile kamera sizi çekiyor. Bu çekim esnasında profesyonel bir çekimdeymiş ve sizde profesyonel bir mankenmiş gibi hissetmeniz mümkün.

purikura-2

Daha sonra çekim bittiğinde, kabinin yanından fotoğraflarınıza sticker ya da yazı, tarih ekleyebiliyorsunuz. Hatta mailinize bile gönderebilirsiniz tüm fotoğrafları.En son olarakta basılmasını istediğiniz fotoğrafları ayarlayıp bastırıyorsunuz. Purikurada ki fotoğrafların en önemli özelliklerinden biri de gözlerinizin olduğundan büyük olmasıdır. Japonların bir nevi çekik gözlü görünümlerini değiştirme adına yani bizim gibi gözleri olması için olan özelliktir. Bizim gözlerimizde çekik olmadığı için daha da büyük oluyor. Kızlar için Purikura oldukça farklı bir deneyim. Hele ki fotoğraf çektirmeyi seviyorsanız. Özellikle utangaç bir yapınız varsa ve poz verme konusunda kendinizi eksik hissediyorsanız mutlaka deneyin.

 

ekiblog japan 2012 10

Bir şey itiraf etmeliyim ki erkeklerin purikuları bir tuhaf oluyor. Yani bir Türk erkeği purikura çektireyim derseniz daha sonra o fotoğrafları anında imha etmeyi isteği duyabilirsiniz. Yani ne bileyim parlak, sürmeli, kocaman gözler. Hafif makyajlı bir görünüm. Ama yine de deneyin derim 🙂

japonlar ve purikura

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir