İsveç Diyeti

3471

Son zamanların en popüler diyetlerinden biri de İsveç Diyetidir. Kış boyunca spor yapacak fırsat bulamayanlar ama yaza da fit bir görünüm ile girmek isteyenler, kısa bir süre de ciddi kilolar vermek istiyorlar. İşte fit bir vücut ile yaza merhaba demek içinse bu tarz şok diyetler en iyi alternatiflerdendir. Ama uyarmakta fayda var fit bir beden için sağlığınızdan olmayın. İyice araştırın.

İsveç diyeti

İskandinav topluluklarının sağlıklı beslendiklerini biliriz. Hele ki İskandinav güzellerin dış görünüşleri bizi bu diyete çeken önemli etkenlerden biridir diyebiliriz. İsveç diyeti aslında Danimarka Kraliyet Hastahanesi Diyeti olarak da bilinir. Bu diyet sadece istenmeyen kilolarınızdan kurtulmaya değil aynı zamanda metabolizmanızı hızlandırmaya ve selülitlerinizden de kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Ve bir çok şok diyetin aksine sonrasında daha çok kilo almanıza da sebep olmayacaktır.

isveç diyeti

İsveç diyeti ile ilgili bilmeniz gereken bir diğer şey ise bu diyetin çok sıkı kurallarının olmasıdır. Bu kurallardan birisi ise 13 günden fazla bu diyeti sürdürmemeniz gerektiğidir. İkinci kural ise eğer zorlanır yapamaz, bu diyeti yarıda kesmek isterseniz 6. günden önce diyeti bırakamazsanız bu yüzden diyete başlamadan önce iyice düşünmeli, kararlı iseniz öyle başlamalısınız.

salad-374173_640

Bu diyetin en çok tercih edilme nedenlerinden birisi de size 2 hafta sonunda 7 ile 20 arasında kilo vermeyi garanti etmesidir. Ama diyet oldukça zorlayıcı. Örneğin bir çok diyet sabah kahvaltısını önemserken bu diyette sabah kahvaltısında sadece kahve tüketiyorsunuz. Yanında peynir, zeytin yok efendim protein önemli yumurta da olsun kahvaltıda yok. Eğer bu diyeti uygulamaya kararlıysanız sabah kahvaltısı niyetine sadece kahve içeceksiniz. İçine de sadece 1 kesme şeker atabilirsiniz.

coffee-563797_640 

Öğlen ve akşam öğünleri için ise belirtilmiş yiyeceklerin dışına çıkamazsınız. İçine attığınız tuz bile belli oranda olmalı, onun dışına çıklması yasak. Ancak öğle ve akşam öğünlerini gün içinde yer değiştirebilirsiniz. Bu diyette balık, tavuk , et tüketimi serbest o da belirli günler de ve sadece 200 gram.

red-meat-1348486_640

Tüm bunların dışında dikkat edilmesi gereken bir diğer şey ise günlük su tüketimidir. Günlük su tüketiminiz 2 litreden az olmamalıdır. Biliyorsunuz ki su tüketimi metabolizmayı hızlandırma adına önemli göreve sahip.

a-cup-of-water-904698_640

Diyet bittiğinde yani 13. günün sonunda mutlaka normal düzeninize kademeli olarak geçmelisiniz yani birden yemeğe yüklenmeyin.

Memnun kalır bu diyeti tekrar uygulamak isterseniz bunu 3 ayın sonunda tekrarlayın.

Bu diyetin hayatınıza katacağı olumlu yönleri olduğu gibi diyet boyunca gene hayatınıza katacağı olumsuzluklar da vardır. Bunlar stres, odaklanma sorunları, dikkat eksiklikleri, uykusuzluktur. Bünyeden bünyeye değişen etkileri olabileceği gibi bunlar sadece ihtimallerdir.

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir

Herşey biraz yarım kalmamış mı? Öğlen ve akşam öğünleri için belirtilmiş yiyecekler neler, tuz miktarı ne, hangi günler değişiklik yapılabilir?