İstanbul’un Çarpıcı Manzaralı 10 Harika Mekanı

2919

İstanbul’un taşı toprağı manzaradır. 🙂

Restaurantları, cafeleri, çay bahçeleri bu güzel manzaraların karşısına konumlandırdığınızda, orası birden çok değerli mekanlar oluveriyor. Hem tarihi, hem boğazı, hem iki yarım adadan oluşan yapısı ile bir çok manzaraya sahip olan İstanbul’dan sizler için 10 tanesine göz atalım istedik..

#1 Kız Kulesi Restaurant

kız kulesi res

Üsküdar Salacak konumunda bulunan, manzarası ile nefesleri kesen Kız Kulesi Restaurant dünya mutfağı ile bilinir. Özel günlerde tercih edilen mekanların başında gelir.

İki kişilik yemek fiyatı 400 TL.

#2 Villa Bosohorus

villa

Konum olarak Beylerbeyi’nde bulunan Villa Bosphorus manzarası ile dikkat çektiği gibi deniz ürünleri sevenlerin de gözdesi olmakta.

İki kişilik yemek fiyatı: 250 TL.

#3 Huqqa

huqqa

Konum olarak Beşiktaş-Kuruçeşme’ de bulunan Huqqa, nargile ve limonata çeşitleri ile meşhur olup Dünya mutfağının yanında İtalyan mutfağı ile de dikkatleri üzerine toplamıştır. Ha bir de ayrıca futbolcu/manken manzaralı. 🙂

İki kişilik yemek fiyatı: 150 TL.

#4 Reina

reina

Konum olarak Beşiktaş-Kuruçeşme’de bulunan Reina, özellikle ünlülerin sıkça ziyaret ettiği, deniz ve boğaz manzarasına sahip gece hayatını sevenlerin tercih ettiği bir mekandır. Dünya mutfağının yanı sıra ızgara çeşitleriyle de özel günlerde tercih edilen mekanlar arasındadır.

İki kişilik yemek fiyatı: 400 TL.

#5 Uskumru

uskumru

Anadolu Hisarı merkezde bulunan özellikle levrek ızgara ve boğaz manzarası ile meşhur olan Uskumru, balık ve deniz ürünleri mutfağına sahiptir.

İki kişilik yemek fiyatı: 280 TL

#6 La Boom

la boom

Sarıyer-Emirgan’da bulunan La Boom, kokteyl çeşitleri ve teras manzarası ile meşhurdur. Ünlülerin kahvaltıda özellikle tercih ettiği bir mekandır.

İki kişilik yemek fiyatı: 200 TL

#7 Gazebo Cafe & Restaurant

gazebo

Konum olarak Sarıyer-Yeniköy’de olan Gazebo, kahvaltısı ile meşhurdur. Deniz ve boğaz manzarası sahip ve bir çok yönetmenin çekim yapmak için kullandığı gözde mekanlardandır.

İki kişilik yemek fiyatı: 150 TL.

#8 Anjelique

anjelique

Beşiktaş-Ortaköy’de bulunan Anjelique, boğaz manzarası ile meşhurdur. Dünya mutfağına hakim olmasıyla tercih edilen mekanlar arasındadır.

İki kişilik yemek fiyatı:250 TL

#9 Filizler Köftecisi

filizler köftecisi

Üsküdar-Salacak’ta bulunan filizler köftecisi, İstanbul’un olmazsa olmaz kız kulesi manzarası ile meşhurdur. Izgara ve steakhouse mutfak türüne sahip olan filizler köftecisi özel günlerde aranan mekanlar arasındadır.

İki kişilik yemek fiyatı: 110 TL.

#10 Lokma

lokma

Konum olarak Rumeli Hisarı’nda bulunan Lokma cafe, nefes kesen boğaz manzarasına karşı kahvaltısı ile meşhurdur.

İki kişilik yemek fiyatı: 140 TL.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir