Sultanahmet Meydanı’nda Patlama! Yaralılar Var!

7167

Dikkat: yayın yasagı sebebıyle bazı ıcerıkler kaldırılmıstır.

İstanbul’da Sultanahmet Meydanı’nda Dikilitaşile Alman Çeşmesi arasında, saat 10.20 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle şiddetli bir patlama meydana geldi. Ölü ve yaralıların olduğu bilgisi var.

Patlamanın ardından çok sayıda polis ve sağlık ekibi olay yerine sevk edildi. Polisekipleri çevre güvenliğini alırken, yaralıların büyük bir bölümü Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk ediliyor. Yaralıların çoğunun turist olduğu öğrenildi.

Sözcü’den Şenol Gezer’in olay yerinden bildirdiğine göre patlama sonucu en az 10 kişinin öldüğü belirtildi.

Son 15 Yılda Türkiye’de Yaşanan
Canlı Bomba Eylemlerini görmek için tıklayın!

ARAÇ GİRİŞ-ÇIKIŞINA İZİN VERİLMİYOR

Dikilitaş’ın çevresinde araç giriş-çıkışına izin verilmiyor. Bölgeye giden İstanbul Emniyeti’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri ile Bomba İmha Şube Müdürlüğü ekipleri, çalışma başlattı.

https://youtu.be/o36pyZzq48w

PATLAMA İSTANBUL’UN DÖRT BİR KÖŞESİNDEN DUYULDU

Patlamanın Kartal, Kadıköy, Üsküdar, Taksim, Beşiktaş, Çağlayan, Eyüp, Sirkeci, Fındıklıve Kasımpaşa gibi İstanbul’un pek çok ilçesinden duyulduğu belirtiliyor.

GÖRGÜ ŞAHİTLERİ: CESET PARÇALARI VAR

Olay yerindeki görgü şahitleri çevrede ceset parçaları olduğunu belirtiyor. Çevredeki kamu kuruluşları ikinci bir saldırıya karşı kapatıldı. Personel binaları kilitleyip içeride bekliyor.

DÜNYA BASINI PATLAMAYI ‘SON DAKİKA’ GEÇTİ

Uluslararası ajanslar, Sultanahmet’te yaşanan patlamayı ‘son dakika’ olarak duyurdu.

İngiliz Reuters haber ajansı, DHA’ya dayandırdığı haberinde, “Turistik Sultanahmet Meydanı’nda patlama yaşandı” ifadesiyle geçti.

Fransız AFP ajansı ise olayı “Türkiye’nin en büyük şehrinin tarihi merkezinde neden kaynaklandığı bilinmeyen bir patlama meydana geldi” ifadesiyle duyurdu.

Patlama anı olduğu iddia edilen görüntü:

CYgdO0hWcAAUxpI

Olay yerine intikal ederken bir polis aracının ters döndü.

https://youtu.be/GMCnKC0ruaE?t=44

Habertürk’ün haberi:

CNN Türk’ün haberi:

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir