İŞKUR, YouTuber Yetiştirecek

806

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile Google arasında yapılan işbirliği kapsamında gençlerin YouTuber olarak yetiştirilmeleri için eğitimlere başlandı. Gençler için yeni gelir kapısı olarak görülen YouTube kanallarından aylık 30 bin kazanç elde etmek mümkün olabiliyor.

Türkiye İş Kurumu ile Google arasında sağlanan işbirliği sayesinde gençler için yeni gelir kapısı olan YouTuber eğitimleri başladı. Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olan YouTube, gençler için para kazanma kapısı olurken, İŞKUR da bu alanda önemli bir adım attı. Türkiye İş Kurumu, Google ile işbirliğine giderek YouTuber yetiştirmek üzere eğitimlerine başladı. Türkiye’de halen bu işi yapan gençler tarafından açılan, takipçi sayıları 2 milyona ulaşan ve görüntüleme oranı yüksek olan YouTube kanallarından aylık 10-30 bin lira arasında kazanç elde edilebiliyor.

İŞKUR, “Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi” kapsamında genç girişimci adaylarının dijital becerilerini geliştirecek. İŞKUR Genel Müdürü İsmet Köksal’ın başkanlığında Google Türkiye Ofisi ile yapılan toplantıda dönüşüm hareketine yönelik planlama yapıldı. Buna göre ilk aşamada Bursa, Antalya, Kayseri, Samsun, Gaziantep ve Van’da başlayan eğitimler sayesinde gençlere yeni iş imkânlarının sağlanması hedefleniyor.

Google’ın üniversitelerde bulunan irtibat noktaları aracılığıyla girişimcilik eğitimi programından faydalanan gençlere dijital girişimcilik ve YouTuber eğitimleri veriliyor. Diğer yandan İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Bursa’da da girişimcilik eğitim programından faydalanan gençlere dijital girişimcilik konularında eğitim veriliyor.

YouTube sitesi verilerine göre mobil cihazlar üzerinden video görüntüleme her yıl 2 kat daha artıyor. Google gelirleri içerisinde 4 milyar dolar paya sahip YouTube kullanıcılarının büyük bir bölümünü ise lise ve üniversiteli gençler oluşturuyor. Gençlerin büyük ilgi duyacağını düşündüğümüz bu konuda daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler, Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesinde gerekli açıklamaları bulabilirler. Siz de günümüzün oldukça ilgi gören YouTuber olmak gönülde adım atmak istiyorsanız, profesyonel olarak bu işi yapabilmek için mutlaka bu eğitim imkânından faydalanmalısınız.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir