IŞİD Militanının “Kendi Gözünden” Ölümü

8412

VICE News’in elde ettiği ve bugün yayınladığı görüntülerde, Mart ayında Kuzey Irak’ta Kürt Peşmerge birlikleriyle çatışırken ölen bir IŞİD Militanının kafasına taktığı kamerayla, çatışmanın her anını kaydedişi ve videonun sonlarına doğru militanın öldüğü görülüyor. Videodaki çatışmaların geçtiği bölge Musul’un yaklaşık 48 kilometre kuzeyinde bulunuyor.

 

Bu video IŞİD’in diğer videolarından oldukça farklı. IŞİD üyeleri diğer videolarında kazandıkları zaferleri, infaz ettikleri insanları gösteriyorlardı. Sürekli iğrenç bir propaganda yapıyorlardı. Bu videoda ise infaz, kan ve vahşet yok. IŞİD militanlarının yaşadığı panik, kaos ve çatışma anı görülüyor.

 

5 dakikalık videoda IŞİD militanlarının bulundukları araca roketatar mermisi isabet ediyor. Cihatçı grup geri çekilmeye başlıyor. O anları kaydeden militan ise vuruluyor ve iddialara göre militan videodan sonra ölüyor. Militanların kendi aralarındaki konuşmaları da oldukça ilginç. Böylesine düzensiz çatışan bir terör örgütünün nasıl bu kadar güç kazandığı ve büyüdüğü ise, gerçekten merak konusu.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir