İş İlanları Artık Google İle Aranabilecek

584

İnternet üzerinden iş arayanlar için sevindirici bir gelişme yaşandı. Kariyer sitelerini yoğun olarak kullanan iş arayan kesim, Google tarafından yeni tanıtılan özellik sayesinde iş ilanları görüntüleme olanağına kavuşacaklar. Google tarafından tanıtılan Google for Jobs teknolojisi arama motoru bünyesinde artık iş arayanlara yönelik olarak hizmet vermeye başlayacak.

Bu yeni teknolojinin kullanıldığı sistem farklı sitelerde bulunan iş ilanlarını analiz ederek birbirinin aynı olan ilanları listeden eleyecek ve kullanıcılara göstermeyecek. Yapay zekâ algoritması sayesinde kullanıcılar arama sonuçlarında aynı ilanları görmek zorunda kalmayacaklar. Böylece bu uygulama sayesinde iş arayanlar oldukça zaman kazanacak.

Google for Jobs altyapısındaki “Jobs Near Me” veya Türkçe karşılığı ile “Bana Yakın İşler” sayfalarında bulunan iş ilanları hem işyerinin size olan uzaklığı ve hem de işe gidiş gelişi süreleri hakkında ayrıntılı bilgiler içeriyor. Bu hizmet şimdilik sadece İngilizce olarak arama kalıplarına cevap veriyor. Ancak küresel veya yerel aramalar yaparak iş sahibi olmayı şimdilik beklememek gerekiyor.

Google tarafından oluşturulan bu yeni iş arama platformu kısa ve öz araştırmanın ardından iş arayanlara en yakın ve en doğru iş fırsatlarını bulmalarına yardımcı olabilecek. Ayrıca, “machine learning” altyapısıyla iş aramak için “Google arama“yı ne zaman kullandığınız belirlenecek ve sizin için en doğru olan işler bulmaya çalışılacak.

Alphabet CEO’su Sundar Pichai tarafından Google I/O 2017 etkinliğinde bu altyapı ile ilgili ayrıntılı bilgiler paylaşılmıştı. Google ayrıca bu iş arama platformunun Linkedin, Career Builder ve Facebook ile bütünleşeceğini de bu etkinlikte açıklamıştı. Söz konusu iş arama ve sosyal medya platformlarının küresel olması nedeniyle çok yakın zamanda herkesin bu arama altyapısını kullanabileceği öngörülüyor.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir