iPhone Kullanan Arkadaşlarınıza Küçük Gerilimler Yaşatabileceğiniz 5 Şaka

2584

Bir ürüne yüksek ücretler ödeyince çoğumuz onu gözümüz gibi sakınmaya çalışırız ve başına bir şey gelmesi küçük bir kalp çarpıntısına bile neden olabilir. Eğer iPhone sahibi arkadaşlarınız varsa bu çarpıntıları yaşatabileceğiniz 5 yöntem var. 

Her geçen yıl yeni modelleri geliştirilse de fiyatından ödün vermeyen ürünlerin başında geliyor, iPhone. Bir iPhone satın alabilmek için -örneğin Çin’de- insanlar böbreklerini satmayı bile deniyorlar. Bu kadar yüksek ücretleri bir telefon için verdiğinizde haliyle gözünüz gibi bakmak isteyebilirsiniz ve onu her tür tehlikeden korumak için uğraşırsınız. iPhone sahipleri ne demek istediğimizi anlayabiliyorlardır.

Şimdi ise iPhone sahibi arkadaşlarınızın yüreğinde bir “Meksika dalgası” oluşmasına neden olacak şakalarımıza gelelim.

#1 Uygulamaları yok etme…

Fallen-icon-iphone

Menü kısmında bir dosya içinde bulunan uygulamanın üstüne basılı tutun. Uygulamanın seçilmesinin ardından dosya içinde ikinci sayfaya ve ardından üçüncü sayfaya geçirin. Parmağınız uygulamayı basılı halde tutarken “Home” tuşuna basın. Uygulama telefondan kaybolacaktır ancak tabii ki uygulamanın tamamen silinmesi söz konusu değil.

#2 Home tuşunu devre dışı bırakma…

iPhone-6-side-main (1)

Telefonunuzun ekranının üst kısmından inen menüyü tamamen aşağıya doğru sürükleyin. Daha sonra ekranın yarısına kadar yukarı getirerek tekrar aşağı indirin. Sekme aşağı doğru inerken alt kısma değmeden “Home” tuşuna basın. Bu işlemlerden sonra “Home” tuşu devre dışı kalacaktır. “Home” tuşuyla birlikte alt ve üst menü de devre dışı kalacak.

#3 Tanımlanmış Kelimeleri Değiştirme…

IMG_0552

Bu olay sizin hayal gücünüze bağlı olanlardan biri. Klavye ayarlarından “text replacement” (metin değiştirme) sekmesine girdiğinizde istediğiniz kelimenin yerine başka bir kelime çıkmasını sağlayabiliyorsunuz. Örneğin “evet” yerine “hayır” yazarsanız artık her “evet” kelimesi yazıldığında “hayır” ile değiştirilecektir.

#4 Bitmeyen Mesaj Yazma Simgesi…

IMG_0551

En basitlerinden ve arkadaşınızın iPhone’una ihtiyaç duymadan yapabileceğiniz şaka. Bu link üzerinden ulaşacağınız “gif” uzantılı görseli telefonunuza indirerek arkadaşınıza mesaj yoluyla gönderin. Böylece arkadaşınız sürekli yazdığınızı düşünecek.

#5 Telefonu yeniden başlatan mesaj…

reboot-iphone-600x3381

iPhone’lar için özel bir link telefonun işletim sistemini durdurarak yeniden başlatıyor. Linki buradan paylaşmıyoruz çünkü tıkladığınız zaman bilgisayarınızın da donmasına sebep olabilir. Eğer linke ulaşmak isterseniz videonun açıklama kısmından ulaşabilirsiniz.

Not: Verdiğimiz şakalarda tüm işlemler telefon yeniden başlatıldıktan sonra normale dönmektedir.

İlgili şakaların nasıl yapılacağını alttaki videodan da izleyebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir