İnternetsiz Facebook Devri Başlıyor

1433

Facebook kullanıcıları artık internet bağlantısı olmayan ortamlarda haber kaynağını takip edip, yorum yazabilecek. Daha önce gerçekleşen yenilikte ise internet gerektirmeden gönderiyi beğenip, paylaşım yapabiliyorduk.

566a6862c03c0e70b4fc1b27

2 milyara yaklaşan kullanıcısı sayısıyla her geçen gün büyüyen Facebook, artık internet olmadan da kullanılabilecek. Şirketin kendi “haber odası”ndan yapılan açıklamada “Amacımız, insanların kendileri için en değerli hikayelerle bağ kurmalarına yardımcı olmaktır. Artık Facebook kullanıcıları, internetsiz ortamlarda veya internetin zayıf olduğu metro, tünel gibi yerlerde de habersiz kalmayacaklar” denildi.

Peki uygulama nasıl hayata geçecek?

Yeni özellik, halihazırda geçerli olan internetsiz beğeni ve paylaşım yapabilme özelliği ile aynı mantıkta çalışıyor. Nasıl ki çevrimdışı iken beğendiğiniz uygulama, çevrimiçi olduğunuz anda karşı tarafa ulaşıyor, yeni güncellemenin de temeli buna dayanıyor. Facebook uygulaması bir nev’i tercihinizi önbelleğe atıyor ve internet bağlantısı gerçekleşene kadar orada bekletiliyor.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir