İnternetinizin Yavaş Olmasının Sebebi Ev Aletleriniz Olabilir

1105

Evinizdeki kablosuz internet bağlantısı hızının yavaş olması kullandığınız ev aletlerine bağlı olabilir. İngiltere’deki telekomünikasyon düzenleme kurumu Ofcom’a göre mikrodalga fırınlar, bebek telsizleri hatta yılbaşında asılan ışıklar bile kablosuz interneti yavaşlatabiliyor.151104171804_internet_624x351_pa_nocredit

Ofcom adlı kurum, evlerdeki internet bağlantısının düzeyini ölçme amacıyla bir akıllı telefon uygulaması geliştirdi. Bu uygulama, verilerin modemlerden telefon ve tabletlere sorunsuz akıp akmadığını anlamak için oluşan sinyalleri izliyor. Uygulama aynı zamanda kablosuz ağ bağlantısını neyin yavaşlattığı bulabilmeleri için ip uçları da sağlıyor.

 

Araştırmaya göre süper hızlı internet bağlantısına sahip kişiler internet üzerinden televizyon izlemek, görüntülü görüşmeler yapmak gibi hizmetlerden daha fazla yararlanıyor. Ofcom İngiltere’de veri açlığının süper hızlı bağlantılara sahip olan evler tarafından yönlendirildiğini aktarıyor.

Telekom alanında ilerlemeye karşın İngiltere’de toplam hane sayısının yüzde 8’ine denk gelen 2.4 milyon hanede internet hızı 10 megabiti geçmiyor. Ve bu %8’lik kısmın çoğu kırsal bölgelerde yaşıyor.

Kaynak

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir