Instagram’ın En İyi 8 Hobi Fenomeni

18820

Onlar Instagram’ın genç fenomenleri. Bazısı yemek, bazısı moda, bazısı spor bazısı fotoğraf üzerine konuşuyor. Ortak noktaları her gün binlerce kişini hayatına dokunmaları. Hesaplarında paylaştıkları yazılar ve fotoğraflar sayesinde bugünkü seviyedeler. Bazısı kendi ismiyle, bazısı ise takma isimlerle fenomen oldular. Gelin onları yakından tanıyalım.

# 1 Gezicigünlük (Gezi)

gezici gunluk

Rengarenk bir dünyayı yansıtan gezicigünlük hesabında, onun gittiği her ülkeden bir parça buluyorsunuz. Bazen Milano’da, Bazen Paris’te karşınıza çıkıyor. Aydan Kumpas blogunda ve Instagram’da yaptığı seyahatleri takipçileri ile paylaşıyor. Aynı zamanda Çok Gezenler Kulubü’nün üyelerinden olan Aydan Kumpas’ı özellikle “seyahatsiz yapamam” diyen gençler takip ediyor.

Instagram hesabı: gezicigunluk

İnternet sitesi: www.gezicigunluk.com

# 2 Moda Tutkusu (Moda)

moda tutkusu

Ayşegül Afacan Köksal ve Yasemin Öğün tarafından yaratılan “Moda Tutkusu” ismi yüzbinlerce bayanın ilgisini çekmiş durumda. Onları fenomen yapan şey, günlük modayı iyi takip etmeleri, kadınlara kendini iyi hissettirmeleri ve acaba bugün ne giysem? sorusuna yanıt olmaları. Aynı zamanda çok yakın iki dost olan bu genç iki kadın şimdiden moda dünyasında adından sıklıkla söz ettiriyor.

Instagram hesapları: modatutkusu

İnternet sayfaları: www.modatutkusu.net

# 3 Fahri Gediz (Yemek)

fahrigediz

Türkiye’nin genç yemek bloggerlarından biri olan Fahri Gediz’in instagramda on binleri aşan bir takipçi sayısı var. Her gün Türkiye’deki ve dünyadaki çeşitli restoranları değerlendiriyor. Ona bazen bir dönercide bazen de Michelin yıldızlı bir restoranda rastlıyorsunuz. Aynı zamanda Vedat Milor’un editörü de olan Fahri Gediz, objektif yorumları ve eleştirel yaklaşımı sebebiyle birçok kişi tarafından beğeniliyor. Sizler de yemek yemeye düşkünseniz takip etmenizi öneririz.

Instagram hesabı: fahrigediz

İnternet adresi: www.fahrigediz.com

# 4 ZumbawithDidem (Spor&Dans)

zumba didem

Güne yorgun,bitkin ve uykusuz başlayanlardansanız bu hesap tam size göre. Zumba hocası Didem renkli kişiliği,hareketli fotoğrafları ve videoları ile size enerji veriyor. Ülkemizde yakın zamanda hızla yükselip trendler arasına giren Zumba dansının ilk önemli temsilcilerinden olan Didem, birçok kişinin bu eğlenceli dansı yapmasına, hayatını değiştirmesine sebep olmuş durumda. Instagram’da da binlerce takipçisi olan Didem, spor alanında şimdiden fenomenler arasına girdi bile.

Instagram hesabı: zumbawithdidem

İnternet sitesi: www.zumbawithdidem.com

# 5 Uçakyolcusutr (Seyahat&Uçak)

ucak yolcusu

Instagram’ın en ilginç hesaplarından biri de hiç kuşkusuz “uçakyolcusutr” hesabı. Kim olduğunu çoğu insan bilmiyor. İsmini vermek istemiyor. Hakkında bilinen tek şey çok sık seyahat ettiği, bu seyahatlerini uçakla yaptığı ve otomotiv dergisinde çalıştığı. Havalimanları,uçaklar,uçuş kolaylıkları,taşıma hizmetleri gibi bilgiler verilen bu hesap da şimdiden seyahat severlerin gözdesi olmuş durumda. Aynı zamanda uçma hobisi olan birçok kişi de hesabı takip ediyor ve interaktif olarak yorumlar yapıyor. Genç fenomenlerin içinde bir tek onun blogu yok.

Not: Uçakyolcusutr’nin fotoğrafı olmadığından temsili bir fotoğrafla kendisine yer verdik.

Instagram hesabı: Ucakyolcusutr

İnternet Sitesi:  www.ucakyolcusu.com

# 6 Mustafa Seven (Fotoğraf)

mustafaseveeenn

Mustafa Seven için Instagram’ın ilk Türk fenomenlerinden biri diyebiliriz. Daha önce fotoğraflarını dergilerde ve gazetelerde bizimle paylaşan Mustafa Seven Instagram sayesinde artık fotoğraflarını dünya ile paylaşıyor. Öyleki artık Mustafa Seven’le dünya başkentleri isimli turlar bile düzenlenmeye başladı. Belki dünya başkentleri olmaz ama Türkiye’deki workshoplarına sizlerde katılabilirsiniz.

Instagram Hesabı: mustafaseven

Web Sitesi: http://www.mustafaseven.com

# 7 Murat Bür (Spor)

murat bur

Onun için her yer bir spor alanı… Bir gün parklardaki aletlerle nasıl spor yapacağınızı gösteriyor, bir gün evinizde bir mat üzerinde hangi hareketlerle incebileceğinizi gösteriyor. Üstelik gün boyu hesabında sağlıklı ve az kalori yiyecek tarifleri paylaşıyor. Son dönemlerde her yerde adını duymaya başladığımız Murat Bür sporun yaşı olmadığını ve herkesin her yerde spor yapabileceğini bize kanıtlamak için yola çıkmış bir spor eğitmeni. Hatta yaklaşık 50 bin takipçisi ile Türkiye’de bu işi en iyi yapan kişi. Hem instagram hesabından tariflerini ve tavsiyelerini takip edebilir, YouTube kanalından hareketleri en doğru nasıl yapabileceğinize ulaşabilirsiniz.

Instagram Hesabı: muratbur82

Youtube: https://www.youtube.com/user/getfit

# 8 Sebi Bebi (Makyaj)

sebi bebi

Instagram’da güzellik ve makyaj denilince akla ilk o geliyor Sebi Bebi. Gerçek adı Sebile Ölmez olan Sebi Bebi Türk kadınlarının makyajla olan imtihanına hızır gibi yetişiyor. Hem birbirinden kullanışlı makyaj tüyoları hem de birbirinden pratik makyaj uygulamaları ile instagram da kısa zamanda gönülleri fethetti ve tam 112 bin takipçisi bulunuyor. Üstelik yayınladığı videoları da birbirinden eğlenceli. Arada kocasına bile Sebi Bebi’ye makyaj yaparken rastlamanız mümkün. Ayrıca kanal sadece makyaj konusunda değil, saç ve bakım konusunda da biz kadınların baş ucu instagram hesabı olma konusunda aday.

Instagram Hesabı: sebibebi

Youtube: https://www.youtube.com/user/sbylos

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir