İnstagram İle Para Kazanmak

833

İnstagram İle Para Kazanmak

İnstagram en popüler fotoğraf ve resim paylaşma platformudur. Aynı zamanda video ve link paylaşma özelliği İnstagram’ı reklam alanında da popüler bir mecra haline getirmiştir. Yüksek takipçisi olan İnstagram hesapları ücret karşılığı tanıtımlar yapmakta ve ciddi paralar kazanmaktadır. Bu da insanları İnstagram ile para kazanmak arayışına sürmüştür. Bu makalede size “İnstagram üzerinden nasıl para kazanılır?” konusunu anlatacağız.

Öncelikle İnstagram sayfanızın üye sayısını yüksek tutmanız gerekir. Bunun için yapmanız gereken belirli bir konuda yoğunlaşmanız ve insanların ilgi çekeceği konu bulmanızdır.Eğer ilgi çekecek konuyu bulduysanız resimlerinizi ve fotoğraflarınızı paylaşmaya başlamanız ve fotoğraflarda çok etiket kullanmalısınız.

Ürün Satarak Para Kazanmak

Sayfanızda ürünler satacaksanız görsellerinizin kaliteli görseller olmasına dikkat edin. Çözünürlüğü düşük görseller kullanmanız insanları üründen kaçırabilir. Bunun için photoshop programını kesinlikle kullanmalısınız. Takipçi listenizin instagram profili nasılsa göre de ürünler satabilirsiniz. Eğer takipçi listenizin çoğunluğunu kadınlar oluşturuyorsa kadınlara yönelik ürün, gençler oluşturuyorsa daha çok gençlerin ilgisini çekecek ürünler satabilirsiniz.

İnstagram’da reklam alarak para kazanmak da mümkündür. Eğer kendinize ait satacağınız bir ürün yoksa ürün satan kişilerin size reklam vermesi gerekmektedir. Bunun için belirli bir konu üzerine fotoğraf paylaşımlarının yapıldığı bir sayfa açmalısın. Örneğin sadece moda üzerine fotoğraflar yayınlamalı ve moda konusuyla ilgili paylaşımlarda bulunmalısınız. Sayfanızda belirli bir ziyaretçi sayısına ulaşırsa moda ürünleri satan şirketler veya dükkanlar sayfanıza reklam verecektir.

facebook kazanç

Facebook İle Para Kazanmak

Facebook ile para kazanmak için 2 yöntem vardır. Birincisi ücretli olarak web sitelerinin tanıtımını yapmak, ikincisi bir ürünün ücret karşılığı tanıtımını yapmak.  Web sitelerinin tanıtımı yapmak için tanıtımını yapacağınız web sitesinin linkini sayfanızda paylaşırsınız. Eğer sayfanızın üye sayısı iyiyse o web sitesine çok iyi geri dönüşler olacaktır. Bu geri dönüşler sayesinde o web sitesi reklamdan para kazanabilir ve hiti artar. 10.000 üyeden fazla olan facebook sayfanız varsa bunu deneyin. Webmaster forumlarına ilan vererek müşteri bulabilirsiniz. Diğer yöntem ise Affiliate Marketing yanı gelir ortaklığı programlarına üye olarak bu sitelerin ürünlerini facebook sayfasından paylaşmak ve satılan ürün başına gelir elde etmektir. Çalışabileceğiniz Affiliate Marketing sitesi bu sistem Türkiye’de yeni olmasına rağmen hatırı sayılır sayıdadır. İnternetten yapacağınız küçük bir araştırmayla bulabilirsiniz.

Aplikasyon Yazarak Para Kazanmak

Facebook’ta oynadığımız tavla, okey , poker, texas holdem gibi oyunlar uygulama içi satın alma özelliğine sahiptir. Facebook üyeleri ücret karşılığı bu uygulamalardan çip satın almakta ve oyun seviyelerini yükseltmektedirler. Siz de yazılımcılık yeteneğiniz varsa bu tarz oyunlar üretebilir ve bu oyunlar üzerinden para kazanabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir