İnsanoğlunun 10 Paranormal Yeteneği Nedir Bilmek İster Misiniz?

8178

Paranormal Ne demek ?

Paranormal olaylar Nelerdir ?

İnsanoğlunun doğaüstü  olaylara ilgisi, merakı hep üst düzeyde olmuştur. Hep farklı olanın peşine düşmüştür. Paranormal ne demek derseniz paranormal olaylar doğaüstü ve normal olmayan kavramına birde nasıl olduğu açıklanamayan kavramını da ekleyerek anlatılan olaylardır. Bu durumlar ve yol açtığı sonuçları her zaman istenilen boyutta tatmin edici olarak açıklanamasa da, bir yerde vuku bulduğu iddiası, olabilir olarak kabul edilmesine ve bu kanının ispata değil nakle dayandırılması esastır. Paranormal yetenekler ve paranormal olaylar sıklıkla gerçek hayatta duyulan ve nadiren şahit olunan bazı olağan dışı olayları ve hisleri sembolize eder. İçimde bir sıkıntı var deyip kötü bir haberle veya olayla karşılaşanlar sıktır ancak bunu bir basın bülteni gibi önceden hissedip algılayan 6. his sahibi olanlar azınlıktadır.

Paranormal olaylar,  Türkiye genelinde en çok inceleyen kurum TRT tek kanallı dönemde bu tip Anadolu hikayelerinden yola çıkan haber ekipleridir. Anadolu’da bu tip perili köşk yokuş yukarı giden araba gibi başlıklar ile kurgulanan haberleri TRT aracılığı ile bütün yurda anlatan bu programlar daha sonra özel kanalların devreye girmesi ile daha detaylı hikayeler ile anlatılagelmiştir.

Paranormal Olaylar

Paranormal Hayatlar

Heroes

Bu tip paranormal olaylara meraklı ve konuyu yakından takip eden bir izleyici kitlesi olması nedeniyle HBO kanalının meşhur dizisi Heroes bu tip özellikleri olan ve bazı kişiler tarafından korunmaya çalışılan, bazı kişiler tarafından kötüye kullanılmak istenen paranormal yetenekleri olan çocukları ve erişkinleri konu alan sürükleyici bir dizidir.

Heroes dizisi paranormal olaylar ve paranormal yetenekler çevresinde kurgulanmış en sürükleyici dizidir.

En sık karşılaşılan 10 Paranormal Yetenek nedir ?

İnsanoğlunun sahip olduğu ve sıklıkla karşılaşılan 10 paranormal  olaylar nelerdir sıra  açıklamaya geldi.

1. Astral Seyahat

1

Önce astral seyahati tanımlayalım. Ruhun bilinçli yada bilinç dışı bir şekilde, bedenden ayrılarak mekan değiştirebilme durumuna denir. Eski Çin geleneklerinde bile izlerine rastlanmıştır. Astral seyahatin gerçekliği ile alakalı bir takım deneyler de yapılmıştır. Yıl 1967‘de Dr. Charles isimli bir doktor, seçilen deneğin görmediği bir odada kağıda 5 basamaklı bir sayı yazmıştır. Deney her zaman başarı ile sonuçlanmasa da, deneğin odada yapılanlarla alakalı söyledikleri ciddiye alınması gereken sonuçlar açığa çıkarmıştır.

2. Anımsamak

2

Önceden deneyimlenmeyen bir olayın ayrıntıları ile zihinde yer alınmasına denir. Bu yetiye sahip olan insanlar devlet eliyle de bizzat kullanılmaktadırlar. Çeşitli davalar yahut ülke çıkarları için bu keşfedilen insanlar tarafından yardım alınmaktadır.

3. Bilokasyon

3

İsmine sık rastlanılmayan bu terimin manası, aynı anda iki yerde birden bulunmaktır. Tarihte bu yeteneğe sahip kişiler olduğu iddia ediliyordu. Mesela Pietrelcina şehrinde yaşayan Aziz Pio ve meşhur okültist Alesiter Crowley’nin ve tüm arkadaşlarının da bunu başarabildiği çıkan söylentiler arasındaydı.

4. Önsezi

4

İsminden de anlaşılacağı üzere, bir olay gerçekleşmeden önce algılayabilme gücüdür. Amerikalı bir vatandaş olan Jeane Dixon, bu konuda kendini ispatlamış isimlerdendi. Bunun tüm dünya tarafından desteklendiği olay ise;  13 Mayıs 1956 tarihinde Başkan John F. Kennedy’nin 1960 seçimlerinde öldürüleceğini görmüştü. Ne yazık ki öyle de oldu. Şayet suikastçiler arasında değilse, bu şüphesiz ki güçlü bir önseziydi.

5. Psikometri

5

Bu paranormal yeteneğin ne olduğu kısmı oldukça ütopik görünse de, bir takım insanlar tarafından gerçekleştirilebilmesi ile gerçeklik kazanmıştır. Psikometri, maddelerden bilgi alma işlemidir. Şöyle ki, bir saate ya da bir kravata bakıp o nesnenin kime ait olduğu bilinebilir. Bununla da sınırlı kalmayıp o kişinin geçmiş ve gelecek yaşamı ile alakalı bilgilerle de desteklenebilir.

6. Pyrokinezi

6

Maddelerin mental güç kullanılarak yakabilme yeteneğidir. Bazı romanlar ve filmlerde bu ilginç yetiye kurgularında yer verse de, gerçek hayatta bilinen hiç kimse bunu gerçekleştirememiştir.

7. Kehanet

7

Duyu organların hiç biri kullanılmaksızın bilgi transferinin aktarılabilmesine denir. Telepati ile karıştırılsa da farkı şudur; bilgi  herhangi bir kişiden değil, kozmik bilinçten alınır. Biraz daha açıklayacak olursak bu yolla ölmüş bir kimseden veya daha doğmamış bir kimseden de bilgi alınabilir.

8. Telepati

8

Mental yolla herhangi bir kişi ile iletişim kurmaya denir. 6 his ile bağı vardır. Uygulanabilirliği en kolay, sevdikleriniz üzerinde gerçekleşebilir. Farkında olmadan geleceği ya da o anı ile alakalı olan ekstrem durumu size mesaj olarak iletilir. Tabi bu normal insanlarda olsa da nadiren gerçekleşir ya da biz her daim fark etmeyiz kaynağın doğru kaynak olup olmadığını.

9. 6. His

9

Duyu organlarımızın algılayışı haricindeki boyutta 6. his vardır. Hatta bir test edilme yöntemi şudur. 25 karttan oluşan Zener destesi ile; kare, üçgen, daire, dalgalı çizgiler ve artının olduğu 5 şekilden birisini seçen şahısın elindeki kartı, karşı taraftaki şahısın bilip bilememesi ile yapılır.

10. Psikokinezi

10

Bilinen ismi ile telekinezi, nesnelerin zihin yolu ile hareket ettirilebilmesine dayanır. İnsanların ilgisini oldukça çeken bu paranormal yetenek, Stephen King‘in yazdığı “Carrie” isimli kitapta da olayların kilit noktasında yer almaktaydı. Gerçek hayatta da bu yetiye sahip ünlü bir isim vardır.  Uri Gellar bunu ispatlama yolunda açıklanamayan noktalara girilen bazı gösterilerle isminden söz ettirmiştir.

 kaynak

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir