İngiltere’yi Ayağa Kaldıran Bebek Yüzlü Hacker!

1609

Hacker kelimesi bile bir havalı değil mi ya hu? İnsanların bilgilerine sızmak elbette ayıp ve haksızlık ancak kimsenin erişemediği bilgilere erişmek de zeka istiyor ve insanı cezbediyor. Hep merak edilmiştir kim bu sitelere sızan hackerlar diye, işte bu haber tam da bunun hakkında… İngiltere’yi karıştıran 15 yaşındaki hacker iki büyük gazete tarafından “Bebek Yüzlü Hacker” manşetiyle okuyuculara tanıtıldı.

İngiliz Telekom firması TalkTalk’ın hesaplarına siber saldırıyla girip İngiltere’yi ayağa kaldıran bir buçuk metre boyundaki bilgisayar dahisi 15 yaşındaki hacker bugün İngiltere’nin yüksek tirajlı iki büyük gazetesine “Bebek Yüzlü Hacker” diye manşet oldu.

Büyü gazetelerde hackera sevimli lakap…

TalkTalk’ın çocuk yaştaki hacker zanlısı için The Sun gazetesi birinci sayfadan “bebek yüzlü hacker” manşetini attı. Daily Mail gazetesi ise yaklaşık tam sayfa ‘Telefon devini felce uğratan bebek yüzlü hacker’ manşetli birinci sayfa haberinde evlenmemiş bir annenin oğlu olan 15 yaşındaki TalkTalk zanlısının yatak odasından pek dışarı çıkmayan şiddet video oyunları müptelası biri olduğuna dikkat çekti.

ingiltereyi_ayaga_kaldiran_bebek_yuzlu_hacker_h98059_1e75c

 

Yaşı küçük hackerın yüzü mozaiklendi…

TalkTalk’ı hackleyerek 4 milyon müşterisinin banka detaylarına ulaşarak güvenlik skandalına neden olan Aaoron Sterritt’in yaşı küçük olduğu için yüz fotoğrafları mozaiklenerek kullanıldı. Dolandırıcıların hacklenen bilgilerden yararlanarak TalkTalk müşterilerini hedef alacakları ileri sürüldü.

ingiltereyi-ayaga-kaldiran-bebek-yuzlu-hacker

 

Talktalk hisse senetleri yüzde 16 düştü…

Bu hacklenme sonucu 100 milyon sterlin değer kaybeden TalkTalk’ın hisse senetleri iki günde yüzde 16 düştü. Hacker çocuk annesiyle birlikte Kuzey İrlanda’da kaldığı evde tutuklandıktan sonra kefaletle serbest bırakıldı.

ingiltere-yi-ayaga-kaldiran-bebek-yuzlu-hacker-7824077_9507_m

Kaynak: Haberler.com

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir