İngiltere’de Leicester City Şampiyonluğa Yürüyor

1409

Spor dünyasında bazen olmaz denilen olur, mucizeler gerçekleşir. İlerde mucize olacak olay henüz gerçekleşmemişken dillendirdiğimiz “Nasıl oluyor da…” tarzındaki cümlelerimizin yerini giderek “Vay be” dediğimiz cümleler alır. Bu süreç işlerken mucize olacağına inananlarla inanmayanların çekişmesi sokaklarda, televizyonda, internette devam eder. Ne zaman ki mucize tamamlanır, o zaman başarı hikayeleri, bizim hiç duymadığımız perde arkası olaylarla taçlandırılarak tarih sayfalarında yerini almış olur.

leicestercitysonbisey

Keza Barcelona futbol kulübünün on yıllık yükselişini (Gayet tabii Barcelona hep büyük bir kulüptü. Ama hiç bu kadar yenilmez olmamıştı.), Bursaspor’un şampiyon oluşunu, NBA’da Golden State’in bu seneki fantastik edebiyata taş çıkartan performansını aynen bu şekilde izlemiştik. İşte Leicester City bu durumun son örneği, hatta bütün bu örneklerin ağababası olabilir. Çünkü kendileri Manchester United, Liverpool, Arsenal, Chelsea, Manchester City, Tothenham gibi muazzam ekiplerin birbirini yaraladığı ligde nispeten mütevazı kadrolarıyla şampiyonluğa yürüyor.

Bugün Manchester City ile karşılaşan Leicester’ın yenileceğini umanlar yine yanıldı. Leicester güçlü rakibine, üstelik deplasmanda tam üç gol attı. Karşılaşmanın gollerini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Huth’un İlk Golü (0-1)

Mahrez’in Golü (0-2)

Huth’un İkinci Golü (0-3)

https://twitter.com/90DakikaOffical/status/695978194353188864

Aguero’nun Golü (1-3)

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir