İngilizcenizi Geliştirmenize Yarayacak 7 Site

4206

Bugün Türkiye’de ve Dünyada olmazsa olmaz hale gelen ve hayatın nerdeyse her alanında karşımıza çıkan İngilizce, diğer bütün diller gibi pratik yapılarak ve üzerinde çalışılarak öğrenileceğinden, bu amaca yönelik siteler de çok önem taşır. Biz de İngilizce öğrenmek veya geliştirmek isteyenler için bir liste hazırladık.

7-Conversation ExchangeAAEAAQAAAAAAAANzAAAAJGVlYTRkMTM4LWQwMmMtNDdmNC04NWNhLTRlNTYwNjliMDI5Mw

Bu sitenin amacı; sizin bildiğiniz dili, bu dili öğrenmek isteyen birine öğrenmesinde yardımcı olmanız ve onun da size öğrenmek istediğiniz dilde yardımcı olmasıdır. Böylece öğrenmek istediğiniz dili, o dili çok iyi bilen birinden ücretsiz öğrenebilir ve birçok yabancı insanla tanışabilirsiniz.

6-Ted.comTED_logo

Aklınıza gelebilecek her konuda, konunun uzmanları tarafından, anlatılanları dinleyebilir, faydalı bilgiler edinebilir, videonun alt kısmında yer alan altyazı butonuyla videodaki kelimeleri okuyarak İngilizcenizi geliştirebilirsiniz

5-Engvid.comtwitter-avatar-002_400x400

İngilizce gramer konularını, yabancı hocaların anlattığı bu sitede, öğrenmek istediğiniz konuyu ana dili İngilizce olan veya bu dili çok iyi bilenlerden ücretsiz dinleyebilir,testler çözebilirsiniz.

4-British Council-Learn Englishlearnenglish-online

İnglizce hikayelerin, videoların, oyunların ve daha birçok malzemenin seviye seviye yer aldığı bu güzel site, İngilizcenizi geliştirmenizde size çok faydalı olacak.

3-Lingualeo.comlingualeo

Aynı zamanda telefon uygulaması da olan bu siteye, ücretsiz üye olup seviyelere göre kelimeleri dinleyebilir, ezberleyebilir, hikayeler okuyabilir, hikayelerin içinde geçen anlamını bilmediğiniz sözcüklerden sözlük oluşturabilirsiniz. Farklı farklı uygulamalarla yüzlerce kelimeyi eğlenerek öğrenebilirsiniz.

2-Voscreen.comvoscreen

İngilizceyi filmlerden ve dizilerden öğrenmeyi seviyorsanız bu site tam size göre. Facebook’tan da girişi yapabileceğiniz bu sitede, filmlerden alınmış binlerce video kesiti vardır ve videolarda geçen sözcüklerin anlamını bulmanız istenir. Hem eğlenceli hem de öğretici olan bu siteyi tanıdıklarınıza mutlaka tavsiye edin.

1-BBC-Learning English9Pdrd-66

İngilizce öğrenmede en faydalı sitelerden biridir dersek yanlış olmaz. Hikayelerden, haberlere, gramer videolarından, müzik sözlerine kadar her alanda içerikler sunar sizlere. Sitede o kadar çok alternatif  vardır ki, bu alternatiflerden mutlaka biri ilginizi çeker ve bu alternatiflerden biri mutlaka sizin öğrenme metodunuza hitap eder. Ayrıca BBC videolarını Youtube’da da kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir