İngilizce dil eğitimini kolay hale getirmenin yolu

İngilizce öğrenirken en zor olan kısım dili konuşabilmektir. Okullarda öğrencilere verilen eğitimlerle sadece dilin yapısına hâkim olunabilir. Ancak iş konuşmaya geldiğinde pek çok kişi dili öğrendiği akıcılıkta konuşamamaktadır. Uzun yıllar boyunca eğitim alınsa da pek çok durumda İngilizce Kursu ile bilgileri pekiştirmek bir zorunluluk halini alır. İhtiyacı olan ders saatini kendi programına göre belirlemek, anadili İngilizce olan öğretmenlerle istenildiği kadar konuşabilmek dilin ilerlemesi için göz ardı edilemeyecek koşullardır. İngilizce eğitim sürecine tabii tutulan adayın kendi ilerlemesi hakkında sürekli geri bildirime tutulması öğrenme isteğini artırarak gelişimini olumlu yönde etkileyecektir. Teknolojinin sunduğu fırsatlarla kimsenin İngilizce bilmediği için utanıp sıkılmasına gerek kalmadan online olarak pratik yollardan dili konuşabilme fırsatı ayağına kadar getirilmektedir. İngilizce kurslarında öğretmen merkezli interaktif eğitim sistemi uygulanmaktadır. Öğrencilere İngilizce dilinin tüm işlevleri etkili ve doğru kullanımı ile ilgili bilgiler sistemli bir şekilde öğretilir. Tüm eğitim programlarında öğrencilere ana dili İngilizce olan eğitmenler eşlik eder.

Dil eğitimi oldukça nankördür. Pratik yapılmadan geçen zamanlarda kişi öğrendiklerini de unutarak zaman kaybı yaşar. Özellikle pratik konuşma dilinde kullanılan İngilizce Sıfatlar tekrar edilmedikçe unutulan konu başlıkları içerisinde yer alır. İlgili şeylerin kaç adet olduğunu anlatabilmek için number/sayı sıfatları, bir konu hakkındaki düşüncenizi belirtmek için opinion/fikir sıfatları, anlatacağınız konuda boyut ile ilgili bir bilgi verilecekse size/boyut sıfatları, kişinin yaşı veya ne kadar genç olduğu hakkında bilgiler verileceği zamanlarda age/yaş sıfatları kullanılır. shape/şekil, colour/renk, origin/menşei, material/malzeme, purpose/amaç bildiren sıfatlarda kullanılmaktadır. İngilizcede sıfatlar tekil veya çoğul fark etmeden tanımladıkları isimlerden önce gelirler. Birden fazla sıfat yan yana dizilebilir. The old Turkish women cümlesinde olduğu gibi yaşlı Türk kadınları derken iki sıfat birden kullanılmıştır. Bir ismi nitelemek için birden fazla sıfat kullanılması gerektiği durumlarda sıfatların sıralanması gereklidir. İngilizce ana dili farklı insanların konuştuğu ortak ve küresel dil olma özelliği ile öğrenilmesi zorunlu bir dildir. İngilizce günümüzde uluslararası bir dildir.

Eski zamanlarda pek çok yabancı dil öğrencisi kendisine mektup arkadaşı bulur ve yazışarak pratik yapmak zorunda kalırdı. Günümüzde internetin hayatımıza oldukça fazla girmesiyle bu faaliyetin yerini artık sosyal medya hesapları ve blog yazıları almıştır. İnternet üzerinden yüzbinlere ulaşabilen bloglar kişilerin ilgi alanlarına göre seçtikleri ve okudukları içeriklerle günümüzün en önemli iletişim şeklini oluşturmaktadır. Yabancı dilin tam olarak öğrenilebilmesi ve uygulanabilmesi için pratik yapılması gerekir. Haberler, yazılar, makaleler, hikâyeler, masallar, romanlar ve blog yazıları gözün ve beynin alışması için sürekli olarak okunmalı seyredilen film ve diziler mutlaka orijinal dilinde seyredilmelidir. Gerçekçi metotlarla uygulanan online dil eğitimi programlarının hedefe çok daha kolay ulaşabileceğini eğitimcilerde kabul etmektedir. Öğrenmenin % 80’inin farkında olmadan bilinçaltı kayıtlarla gerçekleştiği kabul edilmiş bir bilimsel gerçektir.

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir